Więcej

  Ukraińcy wzięli do niewoli rosyjską snajperkę “Bagirę”

  41-letnia Irina Starikova “Bagira” została schwytana przez wojska ukraińskie. Ma na sumieniu co najmniej 40 zabitych Ukraińców, ale to nic w porównaniu z dokonaniami jej męża, Aleksandra Ogrenicha. On zabił ponad 100 Ukraińców.

  “Siły Zbrojne Ukrainy schwytały snajperkę “Bagirę” z ORDLO, która rozstrzelała ukraińskich jeńców w 2014 roku” – poinformowała ukraińska armia na Twitterze.

  Podała też, że Starikova jest żoną Aleksandra Ogrenicha zwanego “Gorynyczem” (to jeden ze smoków z folkloru wschodniosłowiańskiego). Ogrenich był dowódcą rebeliantów w Donbasie od około 2014 roku. Ma na sumieniu zabicie ponad 100 Ukraińców i jest uciekinierem z Białorusi, gdzie był poszukiwany za wiele przestępstw.

  Jego żona pochodzi z Doniecka i to tam stała się sławna jako snajperka. Wzięła z nim ślub około 2015 roku, mają dwie córki: 11-letnią Valerię i 9-letnią Julię. Kobieta ma na sumieniu około 40 osób. Działalność obojga, i jej, i męża, była wspierana przez Rosjan.

  Nie wiadomo, gdzie teraz znajduje się “Bagira”, bo Siły Zbrojne Ukrainy nie podały takiej informacji. zapewniły za to, że każdy, kto zabija cywilów na Ukrainie, może się spodziewać za to kary.

  WiadomościUkraińcy wzięli do niewoli rosyjską snajperkę "Bagirę"