Ukraina: znany aktor zginął walcząc w Irpieniu

fot. webandi - pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformował na swoim profilu facebookowym Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Odessie, 6 marca w wyniku ostrzału miasta Irpień przez rosyjskich okupantów zginął słynny ukraiński aktor Pasha Lee. Miał 33 lata.

Pasha Lee był znanym ukraińskim aktorem filmowym i dubbingowym, piosenkarzem i kompozytorem. Grał w teatrze „Koleso”, zagrał w filmach i reklamach. Wśród jego dzieł w kinie znajdują się filmy „Shtolnya” (2006) i „Cienie niezapomnianych przodków” (2013) autorstwa Lyubomyra Levytsky’ego, „Zvychayna Sprava” autorstwa Valentyna Vasyanovych (2012), „The Fight Rules” autorstwa Oleksey Shaparev (2016), „Spotkanie kolegów z klasy” autorstwa Walentyn Shpakov (2019) i inni.

Gdy wybuchła wojna, artysta natychmiast wstąpił w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy, by walczyć w obronie swojego kraju. Zginął 6 marca podczas ostrzału Irpienia przez rosyjskie wojska.

„Wzywamy wspólnotę światową do pomocy Ukrainie w walce z Rosją i powstrzymania wojny” – napisał MFFO na swoim profilu. – „Apelujemy do natychmiastowego zamknięcia nieba nad Ukrainą i dalszego bojkotowania rosyjskiego kina”.

Źródło: OIFF
Podziel się: