Więcej

  Ukraina: Zginął kolejny oficer wysokiej rangi!

  Dmitrij Riżow, kolejny rosyjski oficer, który zginął na Ukrainie, był nie tylko majorem, ale także weteranem wojennym i członkiem Federalnej Służby Wojsk Gwardii Narodowej Federacji Rosyjskiej. Rosjanie w błyskawicznym tempie tracą doświadczonych żołnierzy.

  Jak podaje Onet, Dmitrij Żiwkow miał tytuł weterana walk, był majorem policji, walczył w Kirgistanie i na Kaukazie, został odznaczony aż 16 medalami, w tym Orderem Odwagi. Pośmiertnie odznaczono go odznaką “Za Wierność Obowiązkom i Odwagę” za bohaterstwo.

  To kolejny rosyjski oficer wysokiej rangi, który zginął na Ukrainie. Według danych ukraińskich poniosło tam śmierć, odniosło rany lub zaginęło 25 650 żołnierzy. Rosjanie nie podają swoich statystyk, chociaż dziś podczas przemówienia na placu Czerwonym z okazji 9 maja Władimir Putin przyznał, że poległych jest bardzo dużo, choć nie podał konkretnych liczb. Według informacji ukraińskiego wywiadu Rosjanie wywożą ciała swoich poległych po kryjomu, tak samo ich chowają, by ukryć przed społeczeństwem dużą liczbę strat. Oficjalny pochówek otrzymują głównie wojskowi wyższej rangi.

  https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/312883484358070

  WiadomościUkraina: Zginął kolejny oficer wysokiej rangi!