Więcej

  Ukraina: Wszyscy jeńcy wojenni mają być zabici? Wywiad ukraiński przechwycił rozmowę

  Dwaj rosyjscy żołnierze rozmawiali o tym, że wszyscy jeńcy wojenni schwytani w Popasnej w obwodzie ługańskim mają być zabici. “Rosjanie łamią wszelkie prawa wojenne” – podsumowuje ukraiński wywiad, który opublikował rozmowę.

  Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy przechwycił nagranie rozmowy między dwoma Rosjanami, z której wynika, że dostali rozkaz zabicia wszystkich jeńców wojennych Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonie Popasna.

  “Jest to jawna zbrodnia wojenna, pogwałcenie prawa międzynarodowego i kolejny żywy przykład, że rosyjska armia jest mordercami, gwałcicielami i szabrownikami, a nie w żaden sposób wojskowymi” – podsumował nagranie ukraiński wywiad. I przypomina, że zbrodnie wojenne nie mają przedawnienia.

  Z rozmowy wynika, że zgodnie z rozkazem ukraińscy żołnierze, którzy są w rosyjskiej niewoli, mają zniknąć tak, by nikt ich nie widział ponownie. Nie wiadomo, o ilu żołnierzach mowa na tym kolejnym odcinku frontu, jednak według informacji przekazanej przez wicepremier Irynę Wereszczuk, obecnie w niewoli jest około 700 ukraińskich żołnierzy i ponad 1000 cywilów.

  WiadomościUkraina: Wszyscy jeńcy wojenni mają być zabici? Wywiad ukraiński przechwycił rozmowę