Więcej

  Ukraina to dopiero początek. Kogo później zaatakuje Rosja?

  Amerykańska dziennikarka Masha Gessen, autorka książki “Putin. Człowiek bez twarzy”, jest zdania, że atak na Ukrainę to dopiero początek. A ponieważ jej zdaniem Putin nigdy się nie cofa, to bardzo prawdopodobne jest, że wojna rozszerzy się także na Polskę.

  Zdaniem Mashy Gessen, dziennikarki tygodnika “The New Yorker”, wojna z Ukrainą to tak naprawdę starcie Putina ze Stanami Zjednoczonymi, a więc ta wojna się nie skończy na Ukrainie, bo – jak wynika z jej wiedzy – Putin nigdy się nie cofa. Może jedynie czasowo wstrzymać walkę.

  Jak powiedziała w rozmowie z tygodnikiem “Der Spiegel”, pierwszymi sygnałami świadczącymi o tym, że Rosjanie będą chcieli wkroczyć do Polski, są materiały rosyjskiej telewizji. Non stop mówi się w niej, że to z polskich lotnisk odbywa się transport towarów na Ukrainę, także broni. Moskwa może więc zdecydować się na uderzenie w któreś z polskich lotnisk i przedstawić ten atak jako uderzenie w ukraiński cel wojskowy. Natomiast w kraju rozpowszechniłaby informację, że atak miał pokazać hipokryzję NATO, które przekazuje broń na Ukrainę – a więc oszukuje.

  Dziennikarka powiedziała też, że podczas swojego ostatniego pobytu w Moskwie – a była akurat 24 lutego – wszyscy, których zna i którzy mogli wyjechać z kraju, zrobili to. Jej zdaniem w pierwszych tygodniach wojny Rosje opuściło co najmniej 250 tys. ludzi.

  Źródło: Wirtualna Polska
  WiadomościUkraina to dopiero początek. Kogo później zaatakuje Rosja?