Więcej

  Ukraina: Rosyjskie wojska mają obozować w napromieniowanym lesie pod Czernobylem

  Według informacji zdobytych przez ukraińską Służbę Bezpieczeństwa, Rosjanie stacjonujący niedaleko Czernobyla otrzymali rozkaz obozowania w Czerwonym Lesie, najbardziej napromieniowanym w całej strefie zakazanej.

  Informację podał na swoim profilu na Facebooku Ołeksandr Syrota, szef rady nadzorczej w Państwowej Agencji Ukrainy do zarządzania strefą wykluczenia. “Zazwyczaj nie udostępniam plotek, ale tej to grzech nie udostępnić” – napisał. – “Dobrzy ludzie mówią, że sk…ele okopali się nie gdzie indziej, a w najbardziej strategicznym miejscu czernobylskiej strefy – w Czerwonym Lesie. Aż chce się życzyć im z całego serca – kopcie głębiej, siedźcie dłużej!”

  Czerwony Las to jedno z najbardziej napromieniowanych miejsc w strefie wokół nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu. To właśnie ten teren przyjął największą dawkę promieniowania w czasie katastrofy w 1986 r. Z powodu chmury radioaktywnego pyłu natychmiast obumarły tam drzewa, a gleba została skażona. Rosjanie zajęli elektrownię pierwszego dnia wojny na Ukrainie i stale tam stacjonuje rosyjskie wojsko. Ale dotąd żadnemu z oddziałów nie rozkazano okopywać się w radioaktywnej pułapce.

  Jak wynika z rozmów przechwyconych przez Ukraińską Służbę Bezpieczeństwa, żołnierze zdają sobie sprawę z tego, gdzie kazano im się okopać i czym to grozi.
  “K…y j….e, nienawidzę mojego kraju” – powiedział jeden z nich.

  WiadomościUkraina: Rosyjskie wojska mają obozować w napromieniowanym lesie pod Czernobylem