Ukraina: Rosjanie pokazali w telewizji schwytanego Brytyjczyka. Przerażający widok!

Moskwa, Kreml, Rosja fot. apreklama, pixabay

28-letni Brytyjczyk Aiden Aslin walczył w Mariupolu i tam został wzięty do niewoli. Teraz Rosjanie pokazali fragment jego przesłuchania w państwowej, kremlowskiej telewizji. Nie można tego spokojnie oglądać.

28-latek jest skuty, z ranami na twarzy: widać ślad od uderzenia na czole, podbite oko i guza. Jest widocznie zmęczony, zaniedbany, a to, co mówi, to typowa rosyjska propaganda – jak zauważa blog militarny WojskowyLand.net, który opublikował nagrania – typu stwierdzenia, że Azov zabiera żywność cywilom. Jednak na większość pytań odpowiadał „nie wiem”.

https://twitter.com/Militarylandnet/status/1514674664467054597

Aiden Aslin od 2018 roku mieszka na Ukrainie. Jego służba w ukraińskiej armii, w piechocie morskiej, miała się skończyć jesienią, ale w trakcie wybuchła wojna i Aslin poszedł walczyć po stronie Ukrainy – w wersji kremlowskiej to angielski najemnik wspierający „nazistów” z Mariupola. Aslin pochodzi z Newark w środkowej Anglii. Walczył już jako ochotnik z Państwem Islamskim w Syrii, a pd 2018 roku mieszka na Ukrainie i służy w 36. samodzielnej brygadzie ukraińskiej piechoty morskiej. Z Ukrainą wiąże też swoją przyszłość: ma tu narzeczoną i dom, wiosna miał brać ślub. Walczył w Mariupolu, ale jego oddział poddał się, gdy zabrakło mu amunicji i jedzenia.

Jak informuje Daily Mail, jego krewni, gdy zobaczyli go w takim stanie, przeżyli szok. Z jednej strony cieszą się, bo nagranie jest dowodem na to, że Aiden wciąż żyje, jednak z drugiej są przerażeni jego stanem i wyglądem. Wystarczy zresztą porównać jego obecny wygląd z wyglądem sprzed rosyjskiej inwazji na Ukrainę, by dostrzec szaloną różnicę.

Nathan Wood, brat Aidena, zaapelował w rozmowie z Daily Mail do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, aby zrobiło wszystko, co możliwe, dla zapewnienia bezpieczeństwa jego brata. Jego zdaniem im dłużej trwa rosyjska niewola – tym gorzej dla Aidena.

Podziel się: