Ukraina: Ogromne pieniądze dla armii. Od tajemniczego darczyńcy

od początku wojny prosi wszystkich o dla ukraińskiej armii – ale takiej pomocy chyba się nie spodziewał. Anonimowa osoba wpłaciła niewiarygodnie duże na konto ukraińskiej armii.

Wojna na Ukrainie trwa już dwunasty dzień i Ukraińcy walczący bez wytchnienia coraz bardziej potrzebują wsparcia i prosi o nie prezydent Zełenski. Z całego świata płynie na Ukrainę broń, ochotnicy do walki, pomoc humanitarna dla uchodźców i pieniądze.

Wpłaty są różnej wielkości – ale takie nie zdarzają się często. z USA przekazał na potrzeby ukraińskiej armii równy milion dolarów, czyli prawie 4 500 000 zł! O wpłacie poinformował portal Nexta z informacją, że darczyńca chce pozostać anonimowy.

Darczyńcy podziękowała Oksana Markarowa, ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych, która w oficjalnym liście napisała, że ta hojność pomoże wesprzeć ukraińskich żołnierzy i ich bliskich, a tym samym przybliżyć na Ukrainie.

Wojna trwa już 12. dzień, a Rosjanie nieustannie bombardują , , Kijów, Buczę, Irpień, i Hostomel – wójt Hostomla Jurij Pryłypko zginął 7 marca, rozdając mieszkańcom chleb i leki. Przybywa zabitych i rannych. Wśród nich jest co najmniej 32 .

Źródło: Fakt
Źródło: Fakt
#BejmyNEWSUkraina: Ogromne pieniądze dla armii. Od tajemniczego darczyńcy