Ukraina: Ogromne pieniądze dla armii. Od tajemniczego darczyńcy

walki, Ukraina fot. Ministerstwo Obrony Ukrainy

Prezydent Wołodymyr Zełenski od początku wojny prosi wszystkich o pomoc dla ukraińskiej armii – ale takiej pomocy chyba się nie spodziewał. Anonimowa osoba wpłaciła niewiarygodnie duże pieniądze na konto ukraińskiej armii.

Wojna na Ukrainie trwa już dwunasty dzień i Ukraińcy walczący bez wytchnienia coraz bardziej potrzebują wsparcia i prosi o nie prezydent Zełenski. Z całego świata płynie na Ukrainę broń, ochotnicy do walki, pomoc humanitarna dla uchodźców i pieniądze.

Wpłaty są różnej wielkości – ale takie nie zdarzają się często. Anonimowy darczyńca z USA przekazał na potrzeby ukraińskiej armii równy milion dolarów, czyli prawie 4 500 000 zł! O wpłacie poinformował portal Nexta z informacją, że darczyńca chce pozostać anonimowy.

Darczyńcy podziękowała Oksana Markarowa, ambasador Ukrainy w Stanach Zjednoczonych, która w oficjalnym liście napisała, że ta hojność pomoże wesprzeć ukraińskich żołnierzy i ich bliskich, a tym samym przybliżyć koniec wojny na Ukrainie.

Wojna trwa już 12. dzień, a Rosjanie nieustannie bombardują Charków, Mikołajów, Kijów, Buczę, Irpień, Mariupol i Hostomel – wójt Hostomla Jurij Pryłypko zginął 7 marca, rozdając mieszkańcom chleb i leki. Przybywa zabitych i rannych. Wśród nich jest co najmniej 32 dzieci.

Źródło: Fakt
Podziel się: