Więcej

  Ukraina: Obrona terytorialna wysadziła w powietrze rosyjską ciężarówkę

  To była kompletnie szalona akcja jednostki Obrony Terytorialnej z obwodu połtawskiego. Jej członkowie wysadzili w powietrze rosyjską ciężarówkę, prawdopodobnie przewożącą amunicję.

  Kierujący ciężarówką nie bardzo się przejął widokiem Ukraińców na drodze – w wielu miastach i na drogach zdarzały się już sytuacje, że ludzie wychodzili, by zatrzymać rosyjskie wojsko, nawet gdy nie mieli broni. Ludzie tarasujący drogi z gołymi rękami to częsty widok.

  Jednak tym razem obrona terytorialna miała wyrzutnię RPG-7, do której załadowała pocisk PG-7VM/S. Ciężarówka wyleciała w powietrze, a dużej eksplozji towarzyszyło wiele mniejszych – stąd wniosek, że prawdopodobnie przewoziła amunicję.

  Ukraińcy zaczęli szybko uciekać, nie chcąc ucierpieć od wybuchu – ale być może także dlatego, by uniknąć odwetu Rosjan, jeśli ciężarówka nie jechała w pojedynkę.

  Takich “partyzanckich” akcji zakończonych sukcesem jest coraz więcej, a ukraińscy cywile dysponują coraz lepszą bronią, także zdobywaną na wrogu. Na przykład w rejonie mikołajewskim miejscowi spalili cztery pojazdy AA 2K22M/M1 Tunguska, które zostawili tam Rosjanie, bo nie nadawały się do wykorzystania przez armię ukraińską. W tum samym rejonie rozbito rosyjski konwój złożony z czołgu i trzech ciężarówek towarowych, w tym jednej z paliwem.

   

  Źródło: Fakt
  WiadomościUkraina: Obrona terytorialna wysadziła w powietrze rosyjską ciężarówkę