Ukraina: Most kolejowy wyleciał w powietrze. Co z ofensywą?

zniszczony rosyjski czołg fot. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Ukraińska Gwardia Narodowa opublikowała nagranie przedstawiające wysadzenie w powietrze mostu kolejowego między Siewierodonieckiem a Rubiżnem w obwodzie ługańskim.

„8 pułk specnazu razem z 15 Pułkiem Sił Specjalnych Gwardii Narodowej Ukrainy i Kontrwywiadem Ukrainy zniszczyli mosty kolejowe zajęte przez wroga na kluczowej trasie między Rubiżnym a Siewierodonieckiem, by zatrzymać natarcie rosyjskich sił zbrojnych w kierunku Siewierodoniecka i Lisiczańska w obwodzie ługańskim” – poinformował Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy.

Doradca nie podaje nazwy trasy ani rzeki, nad która przerzucone były mosty, ale zniszczona przeprawa to prawdopodobnie most na rzece Borowa. Są tu dwa mosty kolejowe, każdy z jednym torem, i most drogowy.

Wysadzenie mostów nie tylko spowolni rosyjskie natarcie w tym kierunku, ale także utrudni przekazywanie dostaw walczącym Rosjanom. Rosjanie od kilku tygodni walczą o zdobycie Siewierodoniecka, kluczowy punkt na Donbasie, którego zdobycie byłoby rzeczywiście realnym sukcesem dla armii rosyjskiej. Wysadzenie mostów w powietrze sprawia, ze ten sukces staje się coraz mniej prawdopodobny.

https://twitter.com/Gerashchenko7/status/1525889395001286656

Podziel się: