Więcej

  Ukraina: Masakra w obwodzie charkowskim. Rosjanie nie mieli szans

  “Ponad 30 jednostek sprzętu, w tym ponad połowa czołgów wraz z BTR, BMD i MTLB została zniszczona dzięki precyzyjnej pracy Gwardii Narodowej i Sił Zbrojnych Sił Zbrojnej” – poinformowała Gwardia Narodowa Ukrainy.

  Gwardziści wrzucili na swój profil na FB nagranie trwające 22 sekundy – bo tyle wystarczyło im, by doszczętnie zniszczyć rosyjskie stanowisko dowodzenia w obwodzie charkowskim, w okolicach Iziumu, a przy okazji także zmagazynowany tam sprzęt. “Wszystkie cele zostały zniszczone” – zakomunikowali gwardziści.

  Nagranie zostało opublikowane 30 kwietnia i robi furorę w sieci – także dlatego, że do zdarzenia doszło w rejonie wyjątkowo ciężkich walk, bo takie się cały czas toczą w rejonie Iziumu. Radość budzi także fakt, że zniszczony sprzęt to czołgi, transportery opancerzone, wozy bojowe piechoty i pływający transporter opancerzony. Bez nich Rosjanom będzie trudno zdobyć przewagę w tym terenie, zwłaszcza że ponieśli też duże straty w ludziach.

  https://www.facebook.com/NGUmainpage/videos/335665631890682

  Co ważne, zdobycie przewagi nad wrogiem w tym rejonie oznacza też, że wojska rosyjskie, które próbują się przebić do Donbasu, zostały zatrzymane. A to z kolei pozwoli na chwilę oddechu ukraińskim obrońcom Donbasu.

  Biorąc też pod uwagę to, że Ukraińcy wysadzili w powietrze most kolejowy pod Słowiańskiem, uniemożliwiając Rosjanom dostawy sprzętu koleją od tej strony – to trzeba przyznać, że wojska okupacyjne ponoszą ciężkie straty.

  Od początku wojny Rosjanie stracili około 23,2 tys. ludzi (zabitych, rannych i wziętych do niewoli), a także 1008 czołgów, 2445 bojowych pojazdów opancerzonych, 436 systemów artyleryjskich, 151 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 77 systemów obrony przeciwlotniczej, 190 samolotów, 155 śmigłowców, 1701 pojazdów kołowych i wiele innego sprzętu.

  https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA/posts/306657248313401

  WiadomościUkraina: Masakra w obwodzie charkowskim. Rosjanie nie mieli szans