Więcej

  Ukraina: Kolejny Rosjanin strzelający do cywilów zidentyfikowany. Przerażające nagranie

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała kolejne nagranie rozmowy rosyjskiego żołnierza z żoną. On opowiada, jak strzelał w głowy cywilom, ona jest przerażona i pyta, jak teraz będą razem żyć. Dzięki współpracy dziennikarzy “Ukraińskiej Prawdy” udało się zidentyfikować żołnierza.

  Dmitrij Giennadijewicz Iwanow ma 27 lat, mieszka z żoną Nastią we wsi Kupsoła w rejonie morkińskim, niedaleko Kazania. Ukończył Kazańską Wyższą Szkołę Dowodzenia Czołgami, ożenił się zaledwie dwa lata temu. Obecnie stacjonuje w obwodzie chersońskim, gdzie odnotowano wiele przestępstw przeciwko cywilom, a także tortur.

  I o tym właśnie żołnierz opowiada swojej żonie, choć na początku rozmowy zarzeka się, że nie chce jej o tym mówić.
  – Ja tam ludzi zabijam, kolana roztrzaskuję, po co masz to wiedzieć? – pyta żonę, nazywając ją “swoim słoneczkiem”. Ona jest przerażona, bo miała nadzieję, jak mówi, że jej mąż jednak nie walczy.

  – Nastia, wiesz, ja mogę wziąć człowieka i strzelić mu w głowę z karabinu maszynowego, kałasznikowa, PKM 100 – opowiada jej mąż. – Głowę urwać. Co, nie wierzysz w to?

  Mówi też, że nie ma problemu ze strzałem człowiekowi w głowę, że się tego nie boi. Żona pyta, jak w takim razie będą żyć ze sobą, kiedy on wróci z wojny. I czy jest dumny z tego co robi. On odpowiada, że nie jest dumny, że ma to wszystko gdzieś, że wróci do domu cały i zdrowy i wszystko będzie jak wcześniej. Obiecał jej też, że syna wychowa też tak, jak należy.

  – Jak byli cywile, to ich wrzucałem do okopów i wszystkim strzelałem w głowę – opowiadał. – Płakali, błagali mnie, ale nie zważałem na to i zabijałem.

  Jednak żonę zapewnia, że wróci do niej takim, jakim był zanim wyjechał. Ona wyraźnie nie dowierza, choć on zapewnia, że nigdy jej nie okłamywał i nadal nie ma zamiaru. Według SBU – był pod wpływem alkoholu.

  – Kazałem też tym chachłom (to pogardliwa rosyjska nazwa dla Ukraińców) klękać, oni mnie błagali, mówili “Russia forever” – opowiada dalej żołnierz. – Ja ich zmuszałem do mówienia “Russia forever”.

  “Żony rosyjskich żołnierzy ze strachem czekają na powrót mężów z wojny” – podsumowała SBU. – “Bo okrucieństwa, jakie popełniają na naszej ziemi, zmieniły ich psychikę”.

  WiadomościUkraina: Kolejny Rosjanin strzelający do cywilów zidentyfikowany. Przerażające nagranie