Więcej

    Ukraina: Dowódca kolejnego rosyjskiego okrętu desantowego nie żyje

    Jak poinformował Michaił Rozwożajew, zarządzający Sewastopolem okupowanym przez Rosjan, Aleksandr Czirwa, kapitan “Cezara Kunikowa”, okrętu desantowego Floty Czarnomorskiej, zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran.

    Czirwa był Ukraińcem urodzonym w Sewastopolu, ale, jak podkreśla agencja Unian, zdradził swój kraj i razem z ojcem oraz bratem zaciągnęli się do rosyjskiej armii. Walczył też w Syrii i według Unian zarówno tam, jak i podczas wojny na Ukrainie popełniał zbrodnie wojenne.

    Był kapitanem trzeciej rangi 197 Brygady Okrętów Desantowych Floty Czarnomorskiej, dowódcą okrętu desantowego “Cezar Kunikow”, jak podał Razwożajew podczas uroczystości pogrzebowych, które odbyły się w Sewastopolu. Zmarł z powodu ran “odniesionych w boju”, jak podano, ale nie ma informacji, kiedy dokładnie zmarł i w jakiej bitwie odniósł śmiertelne rany, jak podaje “Rzeczpospolita”. Według gazety może chodzi o dzień 24 marca, bo wtedy Siły Zbrojne Ukrainy poinformowały o zniszczeniu okrętu desantowego :Saratow” oraz uszkodzeniu dwóch okrętów w porcie w Berdiańsku: “Nowoczerkaska” i właśnie “Cezara Kunikowa”.

    WiadomościUkraina: Dowódca kolejnego rosyjskiego okrętu desantowego nie żyje