Ukraina: ciała zabitych są zwożone na składowiska. „Góry trupów sięgają dwóch metrów”

zniszczony rosyjski sprzęt fot. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Według danych zebranych przez ukraińską służbę bezpieczeństwa Rosjanie zwożą ciała swoich żołnierzy na specjalne składowiska, by ukryć to, że jest ich aż tak dużo. „Góry trupów sięgają dwóch metrów” – informuje SBU na swoim profilu na Twitterze.

„Żeby ukryć swoje straty na wojnie na Ukrainie, Rosja ujmuje swoich zabitych żołnierzy na listach zaginionych bez wieści” – informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. – „Ciała ich są składowane na improwizowanych składowiskach, na których góry trupów sięgają dwóch metrów wysokości. Świadczą o tym przechwycone rozmowy okupantów”.

Według służby bezpieczeństwa w ten sposób przechowywanych, a raczej składowanych są tysiące ciał pod gołym niebem. Tak wynika z przechwyconych rozmów. Rozmawiający ze swoją żoną Rosjanin mieszkający w Donieckiej Republice Ludowej wyjaśniał jej, że to coś w rodzaju ogromnego ogrodzonego pola niedaleko Doniecka, na które wstęp jest wzbroniony, oczywiście poza tymi, którzy przywożą tam trupy – i przywożą tysiącami. I mimo że wstęp jest wzbroniony, to ochrona tego składowiska zgarnia ogromne pieniądze z łapówek od ludzi, którzy chcą tam poszukać ciał swoich bliskich. Według żołnierza jego znajoma znalazła tam ciało brata, którzy oczywiście „zaginął bez wieści”. Co dowodzi, że Rosjanie nie do końca wierzą propagandzie, która zaniża rosyjskie straty, a co najmniej połowę z zabitych nazywa „zaginionymi bez wieści”.

Według najnowszych danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na wojnie zginęło już 26 tysięcy rosyjskich żołnierzy.

https://twitter.com/DefenceU/status/1523938127554953217

Podziel się: