Ukradł samochód, chciał rozjechać policjanta. Trwają poszukiwania podejrzanego

Od niedzieli w Sosnowcu trwają mężczyzny, który najpierw ukradł samochód, a następnie próbował rozjechać policjanta. rozbił pojazd, ale zdołał uciec pieszo. Trwa policyjna .

Do zdarzenia doszło w niedzielę około południa w Sosnowcu. Kierujący samochodem marki na widok ów chcących dokonać zatrzymania wsiadł do wcześniej skradzionego samochodu marki BMW i odjechał. była na tyle brawurowa, że o mało nie przejechał funkcjonariusza. Mężczyzna uderzył też w , po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Kilkanaście minut później w okolicach ulicy Wileńskiej w dzielnicy Juliusz policjanci odnaleźli skradziony pojazd. Auto dachowało i zostało rozbite, ale wewnątrz funkcjonariusze nie odnaleźli . Podejrzany zdołał uciec pieszo. Do kolizji doszło na terenach mocno zalesionych i niewykluczone, że mężczyzna schował się właśnie tam.

Do poszukiwania podejrzanego wykorzystano psa tropiącego, ale podejrzanemu udało się skutecznie schować.

Prawdopodobnie samochód BMW został skradziony w sobotę popołudniu, w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach. Jak przekazał syn poszkodowanego, do jego ojca zgłosił się mężczyzna, który chciał kupić samochód marki BMW. Do Ząbkowic przyjechał taksówką. Pod pozorem podjechania pojazdem na stację diagnostyczną wszedł na podwórko, a następnie wsiadł do BMW i ruszył z impetem. Podczas ucieczki prawie rozjechał właściciela pojazdu.

– Udało mu się uskoczyć w bok w ostatniej chwili. Po tym fakcie mężczyzna z autem zniknął. Potem dowiedzieliśmy się, że samochód – a wszystko wskazuje na to, że jest to nasze auto – został rozbity w Sosnowcu – powiedział syn właściciela skradzionego pojazdu.

– Z tego, co ustaliliśmy samochód marki BMW został wcześniej skradziony. Zostały do niego przytwierdzone fałszywe tablice rejestracyjne, skradzione w Dąbrowie Górniczej – powiedziała Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Mężczyzna, który uciekał skradzionym samochodem i niemal rozjechał policjanta nadal jest .

Źródło: dabrowagornicza.naszemiasto.pl

#BejmyNEWSUkradł samochód, chciał rozjechać policjanta. Trwają poszukiwania podejrzanego