Uciekali przed policją, uderzyli w podporę mostu

Do wypadku doszło w niedzielę, w Mysłowicach w województwie śląskim. Troje nastolatków jadących samochodem osobowym marki renault nie zatrzymało się do kontroli. Podczas ucieczki przed ą, pojazd przyspieszył i uderzył w filar mostu. Na miejscu interweniowały służby.

W niedzielę, 27 grudnia ok. godziny 4:00 policjanci z Mysłowic postanowili zatrzymać do kontroli drogowej osobowy marki renault. zignorował funkcjonariusza stojącego przy drodze i dającego sygnał czerwonym światłem latarki nakazujące zatrzymanie pojazdu. Nastolatek siedzący za kierownicą najpierw zwolnił, minął policjanta, a następnie gwałtownie przyspieszył.

Funkcjonariusze ruszyli w . Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Jadąc ul. Ziętka stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w betonowy filar mostu. 16-letni kierowca oraz dwaj pasażerowie w wieku 14 i 18 lat zostali zakleszczeni w rozbitym pojeździe. Do ich ewakuacji musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala. ”W najpoważniejszym stanie jest 16-latek. Ma uraz kręgosłupa. 14-latek ma skomplikowane złamanie ręki” – przekazał Damian Sokołowski, rzecznik policji w Mysłowicach.

Jak ustalili śledczy, 16-letni kierowca jest z Będzina i był za ucieczkę z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Powierzchowny obrażeń doznał 18-letni , który został już zwolniony ze szpitala i wrócił do domu. Mężczyzna usłyszał posiadania narkotyków, które znaleziono zarówno w samochodzie osobowym, którym podróżowali nastolatkowie, jak również w jego mieszkaniu. Analiza policyjna potwierdziła, że była to . 18-latkowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Trwają ustalenia do kogo należał rozbity samochód, którym podróżowali nastolatkowie.

Od i pasażerów została pobrana krew na badanie zawartości alkoholu i środków odurzających w organizmie.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSUciekali przed policją, uderzyli w podporę mostu