środa, 6 grudnia, 2023

Uber ukryje trasę przejazdu przed przyjęciem zlecenia przez kierowcę

Amerykańska platforma , która łączy kierowców z pasażerami przestanie publikować do wglądu miejsca docelowe, do których chcą dojechać klienci. Celem wprowadzanych zmian jest zmuszenie kierowców do przyjmowania zleceń znajdujących się w pobliżu, a nie wybierania tych bardziej opłacalnych.

Jak informuje cyfrowa ”Rzeczpospolita”, obecnie Ubera mogą wybierać te zlecenia, które im najbardziej odpowiadają pod względem opłacalności. Kierowcy samochodu mają wgląd w miejsce docelowe, do którego chce jechać klient i mogą zweryfikować całą trasę przejazdu wraz z kosztami.

W obronie partnerów Ubera staje technologiczny serwis TheNextWeb. Wskazuje on, że informowanie kierowców o trasie przejazdu miało pokazać, że daje swoim współpracownikom pewien rodzaj niezależności. Wdrożenie nowego systemu zaprzecza swobodzie kierowców.

Jak przekonuje TheNextWeb, umożliwienie weryfikacji trasy miało posłużyć wyłącznie do pokazania władzom Kalifornii, że kierowcy nie są pracownikami firmy, a jedynie wolnymi współpracownikami. Władze stanu chciały, aby kierowcy byli traktowani jak pracownicy, którym przysługuje oraz inne świadczenia z tytułu świadczenia pracy.

rozwiązanie będzie korzystne dla ów, którzy często oczekiwali na realizację zamówienia kilka godzin. Kierowcy często odrzucali mniej opłacalne kursy i wybierali tylko te, na których mogli więcej zarobić.

Uber stanie przed trudnym wyzwaniem, czy stanąć jednak po stronie klienta, czy kierowców – wskazuje Oliver Campbell, który prowadzi blog Ride Share Guy.

#BejmyNEWSUber ukryje trasę przejazdu przed przyjęciem zlecenia przez kierowcę