Tusk o podwyżce stóp procentowych: “Adam Glapiński popełnił wszystkie możliwe błędy”

podczas wizyty w Ostrzycy w województwie zachodniopomorskim ostro skrytykował najnowszą decyzję Rady Polityki Pieniężnej o podwyżce stóp procentowych. “ popełnił wszystkie możliwe błędy” – powiedział.

Jak informuje Wirtualna , przewodniczący PO powiedział, że dopóki PiS będzie do zarządzania finansami dobierał sobie takich ludzi jak Glapiński, dopóty Polska i będą mieli kłopoty finansowe.

Donald Tusk odniósł się też konkretnie do sytuacji firmy przewozowej, której był gościem, a która jest w tragicznej sytuacji finansowej ze względu na paliw. To one sprawiły, że usługi przewozowe zdrożały, a co za tym idzie – drastycznie spadło na nie zapotrzebowanie. Z punktu widzenia firm transportowych sięga 30-40 proc., czego dowodzą rozmowy, jakie lider PO przeprowadzał z ich szefami w całym kraju. Trudno także znaleźć osoby, które zyskały na Polskim Ładzie – większość firm i osób tylko na nim straciła.

Przewodniczący PO pokazał też czarną teczkę z listą nazwisk polityków PiS, którzy zajmując dobrze płatne stanowiska w spółkach skarbu państwa nie przejmują się drożyzną. Listę zamierza wysłać Jarosławowi Kaczyńskiemu. Skrytykował też decyzję Rady Polityki Pieniężnej, która znów podniosła . Nazwał to dramatem polskich rodzin, które mają hipoteczne, bo podwyżka stóp procentowych nie tylko nie doprowadziła do ograniczenia inflacji, ale uderzyła w budżety polskich rodzin i tak trudne ze względu na kredyty. A komentując kolejną odsłonę afery mailowej stwierdził, że według tej władzy wymiar sprawiedliwości jest tylko narzędziem w ich rękach. , jak uważa Tusk, nie chce wyjaśnić afery mailowej, bo boi się, że dojdzie wówczas do bezspornego potwierdzenia prawdziwości tych maili. A w nich jest gotowy dla rządu.

#BejmyNEWSTusk o podwyżce stóp procentowych: "Adam Glapiński popełnił wszystkie możliwe błędy"