Więcej

  Tusk o podwyżce stóp procentowych: “Adam Glapiński popełnił wszystkie możliwe błędy”

  Donald Tusk podczas wizyty w Ostrzycy w województwie zachodniopomorskim ostro skrytykował najnowszą decyzję Rady Polityki Pieniężnej o podwyżce stóp procentowych. “Adam Glapiński popełnił wszystkie możliwe błędy” – powiedział.

  Jak informuje Wirtualna Polska, przewodniczący PO powiedział, że dopóki PiS będzie do zarządzania finansami dobierał sobie takich ludzi jak Glapiński, dopóty Polska i Polacy będą mieli kłopoty finansowe.

  Donald Tusk odniósł się też konkretnie do sytuacji firmy przewozowej, której był gościem, a która jest w tragicznej sytuacji finansowej ze względu na ceny paliw. To one sprawiły, że usługi przewozowe zdrożały, a co za tym idzie – drastycznie spadło na nie zapotrzebowanie. Z punktu widzenia firm transportowych inflacja sięga 30-40 proc., czego dowodzą rozmowy, jakie lider PO przeprowadzał z ich szefami w całym kraju. Trudno także znaleźć osoby, które zyskały na Polskim Ładzie – większość firm i osób tylko na nim straciła.

  Przewodniczący PO pokazał też czarną teczkę z listą nazwisk polityków PiS, którzy zajmując dobrze płatne stanowiska w spółkach skarbu państwa nie przejmują się drożyzną. Listę zamierza wysłać Jarosławowi Kaczyńskiemu. Skrytykował też decyzję Rady Polityki Pieniężnej, która znów podniosła stopy procentowe. Nazwał to dramatem polskich rodzin, które mają kredyty hipoteczne, bo podwyżka stóp procentowych nie tylko nie doprowadziła do ograniczenia inflacji, ale uderzyła w budżety polskich rodzin i tak trudne ze względu na kredyty. A komentując kolejną odsłonę afery mailowej stwierdził, że według tej władzy wymiar sprawiedliwości jest tylko narzędziem w ich rękach. Rząd, jak uważa Tusk, nie chce wyjaśnić afery mailowej, bo boi się, że dojdzie wówczas do bezspornego potwierdzenia prawdziwości tych maili. A w nich jest gotowy akt oskarżenia dla rządu.

  WiadomościTusk o podwyżce stóp procentowych: "Adam Glapiński popełnił wszystkie możliwe błędy"