Turniej Czterech Skoczni bez Polaków

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich nie wystąpi w pierwszym z czterech konkursów prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Decyzję o dyskwalifikacji podjął w poniedziałek niemiecki .

Przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni wszyscy skoczkowie narciarscy zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa. W niedzielę okazało się, że jeden z reprezentantów Polski – Klemens Murańka otrzymał wynik pozytywny. Zawodnik został odizolowany od pozostałych sportowców.

Podopieczni Michala Doleżała: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej , Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł czekali na decyzję niemieckiego sanepidu dotyczącą ich udziału w zawodach Pucharu Świata w Oberstdorfie, które są jednocześnie inauguracją prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni.

W poniedziałek niemiecki sanepid poinformował, że cała reprezentacja Polski została z konkursu w Oberstdorfie wykluczona. ”Niestety, naszych reprezentantów zabraknie w otwierającym Czterech Skoczni konkursie w Oberstdorfie. Nie wiadomo na razie co z kolejnymi konkursami” – poinformował w mediach społecznościowych dyrektor ds. skoków narciarskich w Polskim Związku Narciarskim, Adam Małysz.

Sekretarz generalny zawodów w Oberstdorfie Florian Stern nie wyklucza, że jeśli kolejne na obecność wirusa SARS-CoV-2 dadzą negatywy wynik, to będą mogli przystąpić do Turnieju na kolejnych etapach zmagań.

W poniedziałek o godzinie 14:30 rozpocznie się oficjalny trening skoczków, a o godzinie 16:30 zostaną przeprowadzone kwalifikacje do konkursu indywidualnego, który odbędzie się we wtorek.

Kolejne konkursy skoków narciarskich w ramach Turnieju Czterech Skoczni zostaną przeprowadzone w  Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSTurniej Czterech Skoczni bez Polaków