Trzej nastolatkowie stworzyli zagrożenie w ruchu kolejowym. Zostali zatrzymani

fot. Kapa65 - pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Zielonej Góry zatrzymali trzech nastolatków, którzy na czynnym torze kolejowym ułożyli przeszkodę. Bezmyślne zachowanie 13-latków mogło skończyć się tragicznie.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 6 kwietnia ok. godziny 19:10. Nastolatków układających przeszkodę na torze na szlaku zielona Góra – Nowogród Osiedle zauważył maszynista pociągu PKP Intercity relacji Szczecin Główny – Wrocław Główny. O sprawie natychmiast powiadomił dyżurną ruchu, która przekazała informację o zagrożeniu do dyżurnej Komendy Regionalnej SOK w Zielonej Górze.

Jak informuje TVP Info, na miejsce skierowano patrol Straży Ochrony Kolei, który zatrzymał trzech 13-latków. Okazało się, że chłopcy na jednej z szyn ułożyli wskaźnik kolejowy. Jest to element przypominający znak drogowy. Wskaźnik nakazywał podanie sygnału baczność z uwagi na prowadzone roboty na szlaku kolejowym.

Funkcjonariusze usunęli przeszkodę z toru kolejowego, a następnie powiadomili dyspozytora Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze o znalezisku. W celu zabrania i zabezpieczenia wskaźnika na miejsce wysłano drezynę awaryjną.

13-latkowie zostali przekazani policjantom z Komendy Miejskiej. Odpowiedzą za stworzenie zagrożenia w ruchu kolejowym.

Podziel się: