Tragedia w Kaliszu. Nie żyje 5-miesięczne dziecko

Do tragedii doszło we wtorek w jednym z mieszkań przy ul. Serbinowskiej w Kaliszu w województwie wielkopolskim. -miesięczne nagle przestało oddychać. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia dziecka.

Zgłoszenie o 5-miesięczym dziecku, które nagle przestało oddychać wpłynęło do służb we wtorek, 29 grudnia ok. godziny 14:00. Na miejsce zadysponowano trzy zespoły ratownictwa medycznego.

Pomimo reanimacji, życia 5-miesięcznego chłopczyka nie udało się uratować. obecny na miejscu zdarzenia stwierdził dziecka.

Wstępne ustalenia śledczych mówią, że prawdopodobną przyczyną śmierci chłopca była tzw. .

pod nadzorem prokuratora wyjaśnia wszelkie okoliczności tragedii.

Śmierć łóżeczkowa to termin określający nagłą zupełnie zdrowego dziecka. Zazwyczaj dochodzi do niej w trackie snu niemowlęcia i jest związana z bezdechem. Może być powiązana z błędem neuroprzekaźnictwa, co powoduje, że mózg przestaje kontrolować oddychania. Z powodu niedotlenienia, tętno dziecka ustaje i następuje nagła śmierć. Śmierć łóżeczkowa jest uznawana za główną przyczynę zgonów do 1. roku życia. Zazwyczaj orzeka się ją w sytuacjach, kiedy u dziecka nie zdiagnozowano żadnych chorób i wad wrodzonych.

Źródło: infostrow.pl

#BejmyNEWSTragedia w Kaliszu. Nie żyje 5-miesięczne dziecko