Tragedia rodzinna w Legnicy. Nie żyje 9-miesięczny chłopiec

Do śmierci 9-miesięcznego chłopca doszło w Legnicy w województwie dolnośląskim. miało obrażenia głowy. W sprawie zatrzymano już rodziców dziecka. pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragedii.

W niedzielę, 6 grudnia do jednego z mieszkań przy ul. Batorego w Legnicy wezwano zespół ratownictwa medycznego. Przybyli na miejsce stwierdzili zgon 9-miesięcznego chłopca. Dziecko miało wyraźne obrażenia głowy, co sprawiło, że o zdarzeniu natychmiast powiadomiono policję i prokuratora.

Do mieszkania przyjechał również biegły z zakresu medycyny sądowej, który dokonał oględzin zwłok i potwierdził, że na główce chłopczyka znajdują się obrażenia czaszkowo-mózgowe. Jak podaje RMF FM dziecko miało krwiaka na lewej skroni, a także guza na głowie. Na ciele chłopca widoczne były również siniaki.

Policja wraz z prokuraturą wszczęli w sprawie zabójstwa.

Na miejscu zatrzymano ojca dziecka. 46-latek nie był trzeźwy. Badanie wykazało obecność 1, promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Podczas interwencji służb w mieszkaniu nie zastano dziecka, która była główną podejrzaną o chłopca.

Funkcjonariusze rozpoczęli 42-letniej . chłopczyka jest dobrze znana policjantom oraz pracownikom opieki społecznej. Jest osobą uzależnioną od alkoholu. Ma również inne dzieci, ale wcześniej została pozbawiona władzy rodzicielskiej.

– W poniedziałek rano została zatrzymana – przekazała Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSTragedia rodzinna w Legnicy. Nie żyje 9-miesięczny chłopiec