wtorek, 5 grudnia, 2023

To już oficjalne: Robert Lewandowski jest piłkarzem Barcelony. Właśnie podpisał kontrakt!

pomyślnie przeszedł badania medyczne w klubie i 19 lipca podpisał kontrakt z FC . To spełnienie piłkarskiego marzenia kapitana polskiego reprezentacji.

Jak przypomina Fakt, Robert Lewandowski grał w Bayernie Monachium od 1 lipca 2014 r. i z tym klubem wywalczył osiem tytułów mistrza Niemiec, a w 2020 r. zwyciężył w Lidze Mistrzów. Jednak pod koniec sezonu /22 Lewandowski przyznał, że nie chce przedłużać umowy z Bayernem, że chce spróbować czegoś nowego.

Informacja wywołała wielkie zamieszanie w sportowym świecie – i spekulacje, z którym klubem zwiąże się “Lewy”. Ostatecznie padło na Barcelonę: 15 lipca porozumiały się oba kluby, a 19 lipca umowę podpisał też “Lewy”. Już zresztą dzień wcześniej dotarł na trening swojego nowego zespołu w , a badania medyczne przeszedł w Miami i po nich podpisał kontrakt do 2025 roku z opcją przedłużenia o jeden sezon.

dostanie za tę transakcję 45 mln euro plus mln euro w bonusach, a klauzula odejścia Lewandowskiego to 500 milionów euro. Za jeden sezon “Lewy” będzie dostawać około 9 mln euro – to mniej w Bayernie, gdzie otrzymywał od 10 do 13 mln euro.

Jednak Lewandowskiemu to nie przeszkadza, bo, jak mówił, jest tu, gdzie zawsze chciał być, uważa, że wraca na właściwe , a on mu w tym pomoże i jest szczęśliwy z tego powodu. Katalońscy kibice również liczą na to, że “Lewy” pomoże im osiągnąć sukcesy tak w kraju, jak i w Lidze Mistrzów.

#BejmySPORTTo już oficjalne: Robert Lewandowski jest piłkarzem Barcelony. Właśnie podpisał kontrakt!