Więcej

  To już oficjalne: Robert Lewandowski jest piłkarzem Barcelony. Właśnie podpisał kontrakt!

  Robert Lewandowski pomyślnie przeszedł badania medyczne w klubie i 19 lipca podpisał kontrakt z FC Barcelona. To spełnienie piłkarskiego marzenia kapitana polskiego reprezentacji.

  Jak przypomina Fakt, Robert Lewandowski grał w Bayernie Monachium od 1 lipca 2014 r. i razem z tym klubem wywalczył osiem tytułów mistrza Niemiec, a w 2020 r. zwyciężył w Lidze Mistrzów. Jednak pod koniec sezonu 2021/22 Lewandowski przyznał, że nie chce przedłużać umowy z Bayernem, że chce spróbować czegoś nowego.

  Informacja wywołała wielkie zamieszanie w sportowym świecie – i spekulacje, z którym klubem zwiąże się “Lewy”. Ostatecznie padło na Barcelonę: 15 lipca porozumiały się oba kluby, a 19 lipca umowę podpisał też “Lewy”. Już zresztą dzień wcześniej dotarł na trening swojego nowego zespołu w USA, a badania medyczne przeszedł w Miami i po nich podpisał kontrakt do 2025 roku z opcją przedłużenia o jeden sezon.

  Bayern dostanie za tę transakcję 45 mln euro plus 5 mln euro w bonusach, a klauzula odejścia Lewandowskiego to 500 milionów euro. Za jeden sezon “Lewy” będzie dostawać około 9 mln euro – to mniej niż w Bayernie, gdzie otrzymywał od 10 do 13 mln euro.

  Jednak Lewandowskiemu to nie przeszkadza, bo, jak mówił, jest tu, gdzie zawsze chciał być, uważa, że klub wraca na właściwe tory, a on mu w tym pomoże i jest szczęśliwy z tego powodu. Katalońscy kibice również liczą na to, że “Lewy” pomoże im osiągnąć sukcesy tak w kraju, jak i w Lidze Mistrzów.

  WiadomościTo już oficjalne: Robert Lewandowski jest piłkarzem Barcelony. Właśnie podpisał kontrakt!