Szpital modułowy w Bolesławcu czeka na pierwszych pacjentów

zbudowany z kontenerów przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu w województwie śląskim jest już gotowy i czeka na przyjęcie pierwszych ów. Do dyspozycji chorych jest 65 łóżek, w tym 12 wyposażonych w respiratory.

został zbudowany z 28 kontenerów przywiezionych z Niemiec i zwiększa liczbę łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Dla chorych przygotowano 65 łóżek, z czego 12 zostało wyposażonych w respiratory. Wszystkie łóżka zostały wyposażone w bardzo specjalistyczny sprzęt.

– Ten szpital jest nam niezbędny. (…) Mamy do czynienia realnie z drugą falą zakażeń i powrotem zachorowań – mówił pod koniec Kamil Barczyk, dyrektor bolesławieckiego szpitala.

Dzięki powiększeniu bazy łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2, pacjenci z innymi chorobami wymagający hospitalizacji będą mogli korzystać z budynków należących do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Pierwszych pacjentów szpital modułowy będzie mógł przyjąć już w poniedziałek, 30 listopada w godzinach wieczornych.

Koszt budowy szpitala tymczasowego, wraz z zakupem kontenerów wyniósł 7, mln zł. To bardzo potrzebna inwestycja, bo bolesławiecki szpital jest placówką, w której w zachodniej części województwa hospitalizowanych jest najwięcej pacjentów z koronawirusem. W niedzielę wieczorem przebywało tam 70 chorych; kilkunastu z nich wymagało podłączenia do respiratora.

W przyszłości  planowane jest w wykorzystanie szpitala modułowego dla pacjentów wymagających opieki długoterminowej. Stanie się on częścią zakładu opiekuńczo-leczniczego dla osób starszych, który ma powstać w Bolesławcu.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSSzpital modułowy w Bolesławcu czeka na pierwszych pacjentów