Więcej

  Szefowa rosyjskiej telewizji: “Rosja mogłaby się rozprawić z Ukrainą w kilka godzin. Ale nie chce”

  Rosyjska propaganda sięga zenitu. Margarita Simonian, szefowa reżimowej telewizji Russia Today, usprawiedliwiając wojnę na Ukrainie powiedziała, że “Rosja mogłaby rozprawić się z Ukrainą w kilka godzin. Ale nie chce”. Dlaczego nie chce?

  Margarita Simonian wzięła udział w programie publicystycznym kanału telewizji Rosija 1, który był poświęcony sytuacji na Ukrainie. I to tam jedna z głównych propagandzistek Kremla przekonywała, że Rosja mogłaby rozprawić się z Ukrainą nie w kilka dni, ale w kilka godzin, gdyby chciała”.
  – Ale my prowadzimy taką specjalną wojenną operację, dlatego to nie wojna, a operacja, wojny tak się nie prowadzi – przekonywała. – Nam ich wszystkich tam też szkoda, to po pierwsze. A po drugie rozumiemy, że tam jest wielu naszych ludzi, którzy są zakładnikami.

  Tę kuriozalną wypowiedź opublikował na Twitterze Francis Scarr, opatrując ją podpisem: “Redaktor naczelna RT Margarita Simonyan twierdzi, że Rosja mogłaby „rozprawić się z Ukrainą w kilka godzin”, gdyby chciała, ale ponieważ prowadzi „specjalną operację wojskową”, a nie „wojnę”, zdecydowała się tego nie robić”.

  WiadomościSzefowa rosyjskiej telewizji: "Rosja mogłaby się rozprawić z Ukrainą w kilka godzin....