Szefowa rosyjskiej telewizji: „Rosja mogłaby się rozprawić z Ukrainą w kilka godzin. Ale nie chce”

Moskwa, Kreml fot. essuera, pixabay

Rosyjska propaganda sięga zenitu. Margarita Simonian, szefowa reżimowej telewizji Russia Today, usprawiedliwiając wojnę na Ukrainie powiedziała, że „Rosja mogłaby rozprawić się z Ukrainą w kilka godzin. Ale nie chce”. Dlaczego nie chce?

Margarita Simonian wzięła udział w programie publicystycznym kanału telewizji Rosija 1, który był poświęcony sytuacji na Ukrainie. I to tam jedna z głównych propagandzistek Kremla przekonywała, że Rosja mogłaby rozprawić się z Ukrainą nie w kilka dni, ale w kilka godzin, gdyby chciała”.
– Ale my prowadzimy taką specjalną wojenną operację, dlatego to nie wojna, a operacja, wojny tak się nie prowadzi – przekonywała. – Nam ich wszystkich tam też szkoda, to po pierwsze. A po drugie rozumiemy, że tam jest wielu naszych ludzi, którzy są zakładnikami.

Tę kuriozalną wypowiedź opublikował na Twitterze Francis Scarr, opatrując ją podpisem: „Redaktor naczelna RT Margarita Simonyan twierdzi, że Rosja mogłaby „rozprawić się z Ukrainą w kilka godzin”, gdyby chciała, ale ponieważ prowadzi „specjalną operację wojskową”, a nie „wojnę”, zdecydowała się tego nie robić”.

Podziel się: