Strażacy będą dowozić do punktów szczepiennych

oraz przedstawiciele państwowej i ochotniczej straży pożarnej podjęli współpracę w realizacji Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19. otrzymają środki ochronne niezbędne do przeprowadzenia bezpiecznych i skutecznych szczepień. Z kolei członkowie wesprą rząd w edukacji społeczeństwa oraz motywowaniu obywateli do decyzji o przystąpieniu do programu. 

W piątek, 18 grudnia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz pełnomocnik rządu ds. programu szczepień , komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak podpisali list intencyjny będący deklaracją współpracy w ramach walki z COVID-19.

Dzięki deklaracji mieszkańcy mniejszych miejscowości będą mieli zapewniony dostęp do szczepień na koronawirusa. Do punktów szczepiennych będą ich dowozić strażacy.

– Podpisujemy deklarację, dzięki której osoby, które mają ograniczoną mobilność, a mieszkają w mniejszych gminach, gminach wiejskich oraz wiejsko-miejskich, będą, dzięki strażakom ochotnikom oraz PSP,  miały zagwarantowany dojazd do punktów szczepień – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej Michał Dworczyk.

Jak informuje Kancelaria Premiera, ”zgodnie z treścią podpisanego listu intencyjnego, zobowiązała się do przekazania Związkowi OSP RP środków ochronnych niezbędnych do realizacji procesu szczepień. Koordynacją akcji zajmie się ”.

Członkowie ochotniczych straży pożarnych włączą się również w komunikacji i edukacji społeczeństwa w zakresie szczepień na COVID-19. Celem wspólnych działań będzie budowanie zaufania do Narodowego Programu Szczepień i samej na koronawirusa.

Uprawnieni strażacy- OSP, wspólnie z innymi służbami mundurowymi przystąpią do programu szczepień w pierwszym etapie.

– Jesteśmy przygotowani do tego, aby w pierwszej kolejności zaszczepić wszystkich funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i ponad 200 tys. ochotników OSP – zapewnił komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSStrażacy będą dowozić do punktów szczepiennych