Więcej

  Straż pożarna ratowała tonących w Bałtyku. Pięć osób!

  Pięć osób ratowali strażacy i ratownicy podczas akcji ratowniczej na plaży w Jantarze. Tej samej miejscowości, w której wczoraj utopiła się już jeden turysta. Poszukiwania jednej osoby cały czas trwają.

  Wszystko zaczęło się od tego, że – jak podaje Onet – około południa w wodzie zaczęła się topić jedna osoba. Gdy zauważono to na plaży, natychmiast obecni utworzyli tak zwany łańcuch życia i weszli do wody, chcąc uratować tonącego. Jednak na Bałtyku były tak silne fale, że porwały też ratowników. I strażacy musieli ratować nie tylko tonącego, ale też i ratowników, razem 5 osób.

  Dwie osoby zostały wyciągnięte na brzeg i ich stan jest dobry. Trzecią trzeba było reanimować. Nieco później wyciągnięto czwartą osobę, która także musiała być reanimowana, jak poinformował Onet Sebastian Kluska, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa na Twitterze. Obecnie trwają poszukiwania tej ostatniej osoby, tej, po którą pozostali weszli do wody.

  W poszukiwaniach zaginionej osoby biorą udział cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz nurkowie z Elbląga. Służby przypominają, że czerwona flaga wywieszona na plaży pojawia się tam nie bez powodu – fala przyboju jest śmiertelnie niebezpieczna, nawet dla osób doświadczonych, co właśnie udowodniła dzisiejsza akcja ratunkowa.

  To już kolejny taki przypadek w Jantarze. Wczoraj utopił się tam turysta. Wydobyto jego ciało dopiero po godzinie. Niestety, nie udało się go uratować.

  WiadomościStraż pożarna ratowała tonących w Bałtyku. Pięć osób!