Staranował 17 samochodów, próbował przejechać policjanta. Pościg jak z filmu akcji

30-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął ucieczkę. W jej trackie staranował 17 samochodów, rogatki, uszkodził radiowóz i próbował przejechać policjanta. Został po pościgu przez dwa województwa: śląskie i .

W środę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał zgłoszenie, że kierowca samochodu dostawczego marki Mercedes Sprinter, który w województwie śląskim doprowadził do siedmiu kolizji porusza się w stronę powiatu olkuskiego.

– Mężczyzna łamał przepisy ruchu drogowego i taranował samochody. W Bolesławiu, już na terenie Małopolski, uszkodził kolejnych pięć pojazdów, a jadąc przez następne cztery. W za piratem drogowym ruszyli policjanci z Olkusza – przekazał rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

W miejscowości Wolbrom kierowca staranował rogatki wjechał na , po czym kontynuował ucieczkę. Nie stosował się do ruchu prawostronnego, wyprzedzał na przejściach dla pieszych. 30-latek nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetle nakazujące zatrzymanie pojazdu.

Dopiero w miejscowości Podlesice nagle zatrzymał pojazd, a następnie włączył wsteczny bieg i uderzył w jadący za nim radiowóz. Po próbie zepchnięcia radiowozu, mężczyzna skręcił wjeżdżając na jedną z posesji, gdzie uszkodził drzwi wejściowe do budynku. Ścigający kierowcę z Wolbromia wysiadł z radiowozu i ruszył w stronę mercedesa. Wtedy kierowca raptownie cofnął i próbował przejechać funkcjonariusza.

Dzielnicowy oddał w kierunku tylnej opony pojazdu. Mimo to kierowca ruszył dalej i przejechał za budynek. Kiedy z przebitej opony zeszło powietrze, zatrzymał i rozpoczął pieszą ucieczkę.

– Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony – powiedział mł. insp. Sebastian Gleń.

Badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy. Od mężczyzny została pobrana krew do badania na obecność środków odurzających.

30-latek został przewieziony na komendę, gdzie usłyszał uszkodzenia mienia, niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz czynnej napaści na policjanta. Z pewnością mężczyzna usłyszy jeszcze kolejne zarzuty związane z przestępstwami, których dopuścił się na terenie Śląska.

skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego aresztu tymczasowego.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSStaranował 17 samochodów, próbował przejechać policjanta. Pościg jak z filmu akcji