Śledztwo w sprawie śmierci prezydenta Adamowicza przedłużone

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała, że w sprawie śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zostało przedłużone. Zdaniem prokuratury potrzebna jest kolejna opinia biegłych w zakresie stanu zdrowia psychicznego podejrzanego Stefana W.

W piątek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała, że śledztwo w sprawie śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza zostało przedłużone do 13 kwietnia r. Jednocześnie do sądu został skierowany wniosek o przedłużenie podejrzanemu aresztu tymczasowego.

Jak do tej pory powołano dwa zespoły biegłych ów i psychiatrów, którzy oceniali stan zdrowia psychicznego Stefana W. W związku tym, że obie opinie są rozbieżne, chce powołania kolejnego zespołu, który oceni stan poczytalności podejrzanego w chwili popełnienia przestępstwa.

– Podjęte przez prokuratora czynności nie doprowadziły do wyjaśnienia i wyeliminowania sprzecznych wniosków. Zachodzi konieczność powołania kolejnego zespołu biegłych – powiedziała Grażyna Wawryniuk.

Do Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza doszło 13 stycznia 2019 r. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z zabezpieczonych nagrań wynika, że Stefan W. wbiegł na scenę, przebiegł przez podest i zadał prezydentowi nożem. Następnie uniósł ręce w geście zwycięstwa. Zanim napastnik został obezwładniony i przez ochronę, chodził po scenie wykrzykując słowa ”Nazywam się Stefan W., siedziałem niewinnie w więzieniu, mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz”.

został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł wielogodzinną operację. Niestety, nie odzyskał przytomności, a następnego dnia zmarł.

Przeprowadzona wykazała trzy głębokie rany kłute; jedną w okolicy serca i dwie w okolicy brzucha.

Po ataku Stefan W. został zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSŚledztwo w sprawie śmierci prezydenta Adamowicza przedłużone