Siedmioletnia Alisa zginęła podczas bombardowania w Ochtyrce. Dziadek zasłonił ją własnym ciałem

fot. pixabay

25 lutego Alisa właśnie szła ze swoim dziadkiem, gdy rozpoczęło się bombardowanie Ochtyrki. Dziewczynka i jej dziadek schronili się w budynku pobliskiego przedszkola, a dziaek osłonił Alisę własnym ciałem. Niestety, oboje zginęli.

Tragedię Alisy i jej dziadka opisała Ołena Zełenska, żona prezydenta Ukrainy, gdy 7 marca na swoim profilu przypomniała historię kilkorga dzieci, które zginęły na wojnie, w tym Alisy Hlans.

Dziewczynkę i jej dziadka bombardowanie zaskoczyło na ulicy. To był drugi dzień wojny, 25 lutego. Oboje schronili sie w pobliskim przedszkolu, a dziadek dodatkowo osłonił Alisę własnym ciałem. Ale to nie pomogło: on przyjął na siebie impet wybuchu i zginął od razu, Alisa z poważnymi obrażeniami została zabrana do szpitala. Zmarła następnego dnia. Za trzy miesiące miała skończyć osiem lat.

Na zdjęciach w mediach społecznościowych upamiętniających śmierć dzieci podczas tej wojny – obecnie potwierdzono około 50 zgonów – można oglądać uśmiechniętą Alisę w kijowskim stroju regionalnym.

Źródło: Fakt
Podziel się: