Więcej

  Sekretarz NATO o wojnie na Ukrainie: nie toczy się po myśli Rosji

  Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO, podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów NATO poświęconego Ukrainie stwierdził, że ten kraj jest w stanie wygrać wojnę z Rosją. Jego zdaniem wojna nie toczy się po myśli Rosji.

  Jak poinformował Onet, spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów NATO miało nieformalny charakter, a odbyło się w Berlinie. Ze względu na chorobę Jens Stoltenberg uczestniczył w nim online. Podczas tego spotkania powiedział, że widząc obecną sytuacje na Ukrainie można powiedzieć z całkowitą pewnością, że wojna nie toczy się po myśli Rosji: nie udało się jej zdobyć Kijowa, teraz wycofuje się także spod Charkowa, drugiego co do wielkości miasta Ukrainy, a walki na Donbasie utknęły w martwym punkcie. Wszystko to wskazuje na to, że Ukraina jest w stanie wygrać tę wojnę.

  Stoltenberg powiedział też, że NATO jest gotowe wzmocnić gwarancje bezpieczeństwa dla Szwecji i Finlandii w czasie poprzedzającym ich akcesję do Paktu i poinformował, że Turcja, która miała wątpliwości co do wstąpieniu obu krajów do NATO, ponieważ popierają Kurdów, zapowiedziała, że jednak nie będzie utrudniać tego procesu.

   

  WiadomościSekretarz NATO o wojnie na Ukrainie: nie toczy się po myśli Rosji