Sanepid wydał decyzję w sprawie urodzin Radia Maryja

nie nałoży kary na organizatorów urodzin Radia Maryja w Toruniu. Zdaniem  Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wszystkie zostały zachowane, a organizatorzy zadbali o uczestników mszy św.

Jak poinformował rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy Łukasz Betański, podczas obchodów 29. urodzin Radia Maryja nie naruszono żadnych obostrzeń sanitarnych.

Z wyjaśnień otrzymanych od organizatorów 29. urodzin Radia Maryja wynikało, że podczas mszy św., która odbyła się grudnia nie naruszono reżimu sanitarnego.  Organizatorzy wytłumaczyli, że podczas uroczystości odbywających się w toruńskim sanktuarium przestrzegano wszystkich obowiązujących obostrzeń.

Z zapewnień organizatorów wynika, że został zachowany również limit uczestników i na jednego wiernego biorącego udział we mszy św. przypadało 15 metrów kwadratowych.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 1 grudnia 2020 r. osoby sprawujące kult religijny nie musiały zasłaniać ust i nosa. Ponadto na terenie świątyni zostały zabezpieczone środki do dezynfekcji rąk, z których mogli swobodnie korzystać uczestnicy. Przed rozpoczęciem uroczystości wnętrze świątyni zostało bardzo dobrze wywietrzone.

Toruńska potwierdziła, że żaden z uczestników nie złamał obostrzeń i nie został ukarany mandatem czy upomnieniem za łamanie obowiązujących zasad.

– W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu nie nałoży kary na organizatorów uroczystości – poinformował Łukasz Betański.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSSanepid wydał decyzję w sprawie urodzin Radia Maryja