Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

Do wypadku na autostradzie A1 w powiecie kutnowskim doszło w sobotę, 28 listopada. osobowy zderzył się z łosiem. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła na miejscu.

Do zderzenia samochodu osobowego marki Skoda Octavia z łosiem doszło w sobotę ok. godziny 17:35. Przed pojazd jadący w stronę Łodzi  wbiegł . Niestety, w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 35-letni . i dwoje pasażerów siedzących na tylnej kanapie nie odniosło żadnych obrażeń. Zwierzę zginęło na miejscu.

Łoś uszkodził też inny pojazd poruszający się po autostradzie.

A1 w kierunku Katowic była przez kilka godzin całkowicie zablokowana. wyznaczyła objazdy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia.

Jednocześnie funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. ”Obecna pora roku, zbliżająca się , szybciej zapadający zmrok, poranne mgły, a także jazda samochodem pomiędzy lasami jest doskonałą okazją na spotkanie dzikiej zwierzyny, np. , dzika czy łosia. Zwierzęta na drodze mogą pojawiać się nie tylko w nocy, o zmierzchu bądź o świcie, lecz przez całą dobę. Od dróg nie odstrasza ich nawet hałas samochodów, bardzo łatwo wtedy o . Dostosujmy prędkość do panujących na drodze warunków” – informuje łódzka policja.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSSamochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje