Są zatrzymania w sprawie podpalenia składowiska opon w Raciniewie

zatrzymała dwóch 42-letnich mężczyzn, którym postawiła nielegalnego składowiska opon w Raciniewie pod Toruniem. Obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Zatrzymanie dwóch 42-letnich mężczyzn w związku z pożarem nielegalnego składowiska opon potwierdził Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Obaj są mieszkańcami powiatu bydgoskiego. Podejrzani usłyszeli zarzut sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

Na wniosek prokuratora Rejonowy w Chełmie zastosował wobec środek zapobiegawczy w postaci aresztu na dwa miesiące.

Do zatrzymania 42-latków doszło już 19 listopada, ale dla dobra śledztwa nie informowała o zatrzymaniu. Sprawa nie jest zamknięta i niewykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań. Obaj podejrzani są powiązani z właścicielem nielegalnego składowiska opon, który na obecną chwilę ma status pokrzywdzonego.

Do pożaru nielegalnego składowiska opon w Raciniewie w województwie kujawsko-pomorskim doszło 13 listopada. Składowisko o powierzchni ok. 1, ha i znajdowało się w miejscu bardzo gęsto zabudowanym; w bliskim sąsiedztwie dwóch stolarni, dwóch stacji benzynowych oraz zakładu produkującego . podjęli walkę z ogniem, ale również pilnowali, aby ogień nie przedostał się na sąsiednie zakłady pracy.

Łącznie przez pięć dni trwania akcji gaśniczej z pożarem w systemie rotacyjnym walczyło 240 jednostek zawodowej i ochotniczej straż pożarnej z całego województwa.  Na miejsce zadysponowano cysterny wody z Bydgoszczy i Włocławka, cysternę ze  środkiem pianotwórczym z Szubina, specjalny kontener z dodatkowym sprzętem ochrony dróg oddechowych z Torunia, a także ciężki sprzęt do produkcji piany gaśniczej z Gdańska oraz spychacz z jednostki wojskowej w Chełmnie.

We wtorek, 17 listopada strażacy przekazali informację, że akcja gaśnicza została zakończona, chociaż miejsce pożaru będzie jeszcze dozorowane.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSSą zatrzymania w sprawie podpalenia składowiska opon w Raciniewie