Więcej

  Rosja: o czym będzie mówił Putin 9 maja? Wyciekło domniemane przemówienie

  Przemówienie prezydenta Rosji wygłaszane 9 maja, w Dzień Zwycięstwa, ma ogromne znaczenie. O czym będzie w tym roku mówił Putin? W sieci krąży jego domniemane przemówienie.

  Treść przemówienia opublikował rosyjski oligarcha Leonid Niewzlin, wróg Putina od wielu lat, który w proteście przeciwko wojnie zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa. “Uwaga: “wyciekł” możliwy tekst przemówienia Putina na 9 maja” – napisał 8 maja rano na Twitterze. I opublikował jego tekst.

  W wystąpieniu Putina zwraca się do narodu rosyjskiego, ale ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy. “Drodzy obywatele Rosji! Towarzysze żołnierze i marynarze, sierżanci i brygadziści, kadeci i chorążowie! Towarzysze oficerowie, generałowie i admirałowie! Drodzy weterani! Gratulacje z okazji Dnia Zwycięstwa! To jest nasze święto” – czytamy w dokumencie.

  W dalszej części prezydent Federacji Rosyjskiej w górnolotnym stylu przypomina o historii i o tym, że “nasi dziadowie zwyciężyli nad nazizmem. Uratowali ojczyznę i życie przyszłych pokoleń, wyzwolili Europę i obronili świat przed przemocą i zniewoleniem”. Podkreśla, że walczyli o cały świat i że dziś o nich pamiętamy, uznajemy swoją powinność i nadal będziemy walczyć z nazizmem.

  ” My nikomu nie pozwolimy zapomnieć, czym skończyła się dla świata nazistowska awantura” – czytamy. – Prawie sto lat temu zachodnie państwa tż nie od razu zrozumiały , jakie śmiertelne zagrożenie stanowi ideologia nazistowska, jeśli w środku Europy są cynicznie rozgłaszane hasła ideologii wyższości rasowej i narodowościowej, antysemityzmu i rusofobii. Tak jak obecnie bez zmuszania były zrywane i zapominane zgody i umowy mające zatrzymać brunatną dżumę. Znaleźli sie i tacy, którzy stymulowali jej rozwój swoim udziałem i współpracą”.

  Dalej czytamy, że zwycięstwo nad faszyzmem dało Rosji prawo do zajęcia wyjątkowego miejsca w wyzwolonym świecie, jednak sam fakt istnienia tego państwa był dla wielu odczytywany jako zagrożenie i w końcu lat 90. były gotowe plany, by podzielić i zniszczyć nasz wielki kraj z pomocą terrorystów i bandytów z Północnego Kaukazu. Rosja sobie poradziła, ale “teraz jednak znów dają się zauważyć próby zmiany historii przez niedobitki ukaranych i ich następców, próby usprawiedliwienia sprzedawczyków i przestępców, którzy na rękach mają krew setek tysięcy spokojnych ludzi” – czytamy. – “Zachód nie tylko ignoruje odrodzenie nazistowskich idei, które już kiedyś doprowadziły do najbardziej krwawej wojny, ale jeszcze je podtrzymuje. Teraz w walce przeciwko nam skupili się na rusofobii i neonazistach zmieniając bratni ukraiński naród w anty-Rosję i rozwijając wojnę ekonomiczną, wprowadzając coraz to nowe wydumane sankcje”.

  W dalszej części wystąpienia czytamy też o tym, że reżim kijowski został zmuszony do stworzenia broni jądrowej, na Ukrainie stworzono sieć laboratoriów biologicznych, Zachód dostarcza tam nowoczesną broń, a władze ukraińskie miały gotowy plan militarnego ataku na Krym i Donbas.

  “Wszystko to potwierdza, że nasza reakcja na te cyniczne plany była prawidłowa i aktualna. Zbyt dobrze wiemy, do czego to wszystko prowadzi. Nasz naród już raz wydał historyczny wyrok na nazizm i jesteśmy zobowiązani zrobić to znowu siłą naszego oręża na polach bitew i siłą naszej moralnej prawości” – czytamy w podsumowaniu przemówienia. Dalej mamy nawoływania do zmiażdżenia złych duchów nazizmu w zarodku, pokonania nie tylko marionetek, ale także ich władców, bo “jesteśmy spadkobiercami ludu zwycięskiego, a zwycięstwo mamy w genach” – tak kończy się to przemówienie.

  WiadomościRosja: o czym będzie mówił Putin 9 maja? Wyciekło domniemane przemówienie