Więcej

  Rosja grozi Elonowi Muskowi. Co on na to?

  Dmitrij Rogozin, szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos, zagroził Elonowi Muskowi odpowiedzialnością za pomoc Ukrainie. “Za to, Elon, będziesz musiał odpowiedzieć jak dorosły, bez względu na to, jakiego byś wariata nie strugał” – napisał na Telegramie.

  Chodzi oczywiście o przekazanie Ukrainie satelitów Starlink przez SpaceX, firmę Elona Muska. Miliarder zrobił to na prośbę wicepremiera Ukrainy Mychajło Fedorowa, by umożliwić zachowanie łączności na Ukrainie.

  W typowo radzieckim, napuszonym stylu Rogozin oznajmił na Telegramie, że “z zeznań schwytanego szefa sztabu 36. Brygady Morskiej Sił Zbrojnych Ukrainy płk. Dmitrija Kormiankowa wynika, że ​​naziemny sprzęt abonencki firmy satelitarnej Starlink został dostarczony bojownikom nazistowskiego batalionu Azow i piechocie morskiej Sił Zbrojnych Ukrainy do Mariupola helikopterami wojskowymi. Według naszych informacji dostarczanie i przekazywanie Siłom Zbrojnym Ukrainy sprzętu do odbioru i transmisji internetu ze Starlink zostało zrealizowane przez Pentagon. Elon Musk jest więc zaangażowany w zaopatrzenie siłom faszystowskich na Ukrainie w środki łączności wojskowej. A za to trzeba będzie odpowiedzieć jak dorosły, Elon, bez względu na to, jakiego byś wariata nie strugał”.

  Elon Musk zareagował na wpis Rogozina udostępniając go na Twitterze i zaznaczając, że słowo “nazista”, którego tak chętnie używają Rosjanie, nie oznacza tego, co sądzą, że oznacza – choć nabiera nowego znaczenia w związku z działaniami Rosji na Ukrainie. Dodał też, że “nie ma aniołów na wojnie”.

  Wpis Rogozina ubawił internautów sądząc po ich komentarzach, tak stylem rodem z minionej epoki, jak i treścią. Pojawiły się memy komentujące wpis i komentarze wyśmiewające napuszony styl Rogozina.

  Rosjanie usiłują bez powodzenia unieszkodliwić satelity Muska, chwytając się różnych sposobów. Tylkow kwietniu próbowali zagłuszyć sygnał Starlinków atakami elektromagnetycznymi, jednak bez powodzenia – inżynierowie SpaceX stworzyli skuteczną tarczę ochronną przeciwko rosyjskim atakom. Wkrótce Starlinki umożliwią korzystanie z internetu w całej Ukrainie.

  WiadomościRosja grozi Elonowi Muskowi. Co on na to?