Więcej

  Rodzina zaginionego lekarza potrzebuje pomocy!

  Trwają poszukiwania Michała Kąkola, chirurga-onkologa, który zaginął 16 października w Sopocie. Tymczasem jego rodzina potrzebuje pomocy. Wszystkie konta lekarza zostały zablokowane.

  Upłynęły już ponad dwa tygodnie od zaginięcia znanego i cenionego lekarza z Trójmiasta. Ostatni raz widziano go 16 października o 22.00 na ulicy Łokietka w Sopocie. Policja nadal go szuka, prokuratura wdrożyła śledztwo w tej sprawie – jednak rezultatów nie ma. A tymczasem sytuacja rodziny Michała Kąkola staje się coraz trudniejsza.

  Lekarz ma piątkę dzieci, kredyty – i z tym wszystkim została sama jego żona, także lekarka, Kinga. W dodatku nie ma dostępu do kont męża, ponieważ zgodnie z prawem ich właściciel ma status zaginionego, więc zostały zablokowane. Dopóki ten status obowiązuje, dzieci nie mają też prawa do renty. Działalność gospodarcza, którą prowadził lekarz, też generuje koszty, a poszukiwanie, organizowane i współfinansowane także przez rodzinę, już kosztowały około 50 tys. zł.

  Dlatego bliscy i przyjaciele rodziny zorganizowali zbiórkę pieniędzy na stronie zrzutka.pl, by pomóc rodzinie przetrwać ten trudny czas. Najstarsze dzieci, chłopcy, są już studentami, córki uczą się w liceum i szkole podstawowej, a najmłodsza córka chodzi dopiero do przedszkola.

  Przypomnijmy, że 46-letni Michał Kąkol jest szczupłej budowy ciała, ma ok. 180 cm wzrostu, oczy koloru zielonego i krótkie blond włosy z widoczną łysiną. W dniu zaginięcia ubrany był w długi ciemny płaszcz, sweter w serek w kolorze rdzy, T-shirt koloru szarego z emblematem roweru na wysokości klatki piersiowej, granatowe spodnie dresowe i buty trekkingowe w kolorze khaki.

  Policja prosi wszystkich, którzy mogliby udzielić informacji o zaginionym, o kontakt z Komendą Miejską Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112 A – tel. 47 74 26222 (oficer dyżurny), dzwoniąc na numer alarmowy 112 albo zgłaszając się do najbliższej jednostki policji.

  Źródło: Fakt

  WiadomościRodzina zaginionego lekarza potrzebuje pomocy!