Więcej

  Ranny uchodźca z Ukrainy będzie pracował w urzędzie

  Trzy łapy, zawadiacki ogon i cudowny charakter – to cechy charakteryzujące nowego urzędnika w Aleksandrowie Łódzkim. Kundelek o wdzięcznym imieniu Romeo jest weteranem wojennym – stracił łapkę podczas bombardowania.

  Romeo razem z partią 12 innych bezdomnych psów trafił do Aleksandrowa Łódzkiego. A tu urzekł samego burmistrza Jacka Lipińskiego, który zadecydował, że Romeo zostanie rezydentem miejskiego monitoringu razem z suczką Julcią i kotem Bluesem. Pozostałe psiaki z Ukrainy zostały przeznaczone do adopcji, a w znalezieniu im odpowiednich domów pomaga magistratowi SOS Zwierz Aleksandrów Łódzki. Jednak trójłapy Romeo nie miałby wielkich szans na adopcję, dlatego burmistrz postanowił zająć się psiakiem.

  Romeo ma już wyznaczone obowiązki: jako urzędnik ma witać pracowników i klientów – ale stanie się to dopiero wtedy, gdy zakończy leczenie. Wtedy też dostanie wózek, który zastąpi mu brakującą łapkę i będzie mógł przystąpić do pracy. Jak zapewnia SOS Zwierz Aleksandrów Łódzki, teraz już czeka go długie i spokojne życie.

  https://www.facebook.com/soszwierz/photos/pcb.3068296090152563/3068290806819758

   

  WiadomościRanny uchodźca z Ukrainy będzie pracował w urzędzie