Więcej

  Putin jest ciężko chory i czeka na operację?

  Według brytyjskich mediów prezydent Rosji Władimir Putin szykuje się do operacji, którą ma przejść jeszcze przed 9 maja z powodu nowotworu żołądka. A jak informuje “Daily Mail” – to nie jedyna choroba, na którą cierpi prezydent.

  który powołuje się na źródło z Kremla. Zabieg ma być związany z nowotworem żołądka. Jak się okazuje, jest to niejedyne schorzenie rosyjskiego przywódcy. Pojawiły się też doniesienia dot. tego, kto w tym czasie ma kierować wojną w Ukrainie.

  “Daily Mail” informując o operacji powołuje się na źródło z samego Kremla. Według informacji podanych przez kanał General SVR na Telegramie, operacja miała się odbyć w kwietniu, ale przełożono ją z powodu sytuacji na Ukrainie. Operacja podobno nie jest bardzo pilna, ale też nie można jej odkładać w nieskończoność, dlatego kolejny termin wyznaczono przed 9 maja.

  Media podały również, że na czas nieobecności Putina jego obowiązki ma przejąć Nikołaj Patruszew, szef rady bezpieczeństwa. To dość nietypowe rozwiązanie, bo zgodnie z konstytucja władzę na ten czas powinien przejąć premier.

  To nie jedyna choroba, na jaką ma cierpieć prezydent Rosji. Media informowały również o chorobie Parkinsona i zaburzeniach osobowości o charakterze schizoafektywnym – osoby z tym problemem doświadczają jednocześnie zaburzeń typowych dla dwóch różnych jednostek chorobowych: objawów schizofrenii oraz objawów zaburzeń afektywnych. Objawy ze spektrum schizofrenii, jakie mogą wystąpić, to urojenia i omamy, dezorganizacja myślenia, dziwaczne zachowania, zubożenie mimiki, zaburzenia mowy i apatia. Zaburzenia schizoafektywne mogą występować w dwóch formach: jedna to typ depresyjny, kiedy pojawia się obniżony nastrój, zaburzenia snu i apetytu, utrata energii czy anhedonia (niemożność odczuwania przyjemności), a druga to typ maniakalny będący odwrotnością tych zaburzeń, czyli podwyższony nastrój, pobudzenie psychoruchowe, większa aktywność, szybsze myślenie, podejmowanie ryzykownych zachowań czy rozdrażnienie.

  Kreml jednak stanowczo zaprzecza, by Putin miał jakiekolwiek problemy zdrowotne.

  WiadomościPutin jest ciężko chory i czeka na operację?