Ptasznik znaleziony na śmietniku

Na śmietniku przy ul. Krasińskiego w Dąbrowie Górniczej mieszkańcy odkryli terrarium. Wewnątrz znajdował się ptasznik. Na miejsce wezwano służby.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 grudnia po godzinie 9:00. Mieszkańcy bloku przy ul. Krasińskiego w Dąbrowie Górniczej znaleźli na śmietniku terrarium z ptasznikiem. Na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej.

– Sprawdziliśmy, czy zwierzę jest żywe, ale okazało się, że nie daje oznak życia. Teren ten nie należy jednak do miasta, tylko do MZBM-u, więc powiadomiliśmy tę instytucję o znalezisku. Usunięciem terrarium wraz z nieżywym pająkiem zajęli się już pracownicy tej jednostki – powiedział Władysław Guzik, straż miejski obecny na miejscu zdarzenia.

Udało się odnaleźć właściciela porzuconego terrarium, który tłumaczył, że zwierzę zdechło ze starości. Wieloletnie przywiązanie do pająka spowodowało, że mężczyzna nie działał racjonalnie i wyrzucił terrarium na .

Służby apelują o rozsądek właścicieli zwierząt i przypominają, że w przypadku śmierci pupila, należy go zanieść do placówki weterynaryjnej i tam zostawić. Nie należy wyrzucać zwłok martwych zwierząt na śmietnik.

Źródło: dziennikzachodni.pl

#BejmyNEWSPtasznik znaleziony na śmietniku