Przywileje dla zaszczepionych. Jest projekt rozporządzenia

Jest już dostępny Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z zapisami, osoby zaszczepione przeciw wirusowi SARS-CoV-2 nie będą musiały odbywać kwarantanny, nie będą również brane pod uwagę przy limitach osób podczas spotkań towarzyskich.

Projekt Rozporządzenia Rady Ministrów jest już dostępny w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Zakłada on szereg przywilejów i ułatwień dla osób, które zaszczepią się przeciw wirusowi SARS-CoV-2.

Osoby, które przyjmą zalecaną dawkę będą mogły swobodnie i bez dodatkowych ów diagnostycznych korzystać z publicznej opieki zdrowotnej finansowanej ze środków budżetu państwa. Ponadto osoby zaszczepione będą mogły być przyjęte do ów pomocy społecznej bez dodatkowych testów.

Wśród ułatwień dla osób zaszczepionych przewiduje się brak odbywania kwarantanny w przypadku kontaktu z osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2. Zniesienie obowiązkowej kwarantanny będzie również dotyczyło osób, które pokonały koronawirusa; ” które były poddane izolacji w warunkach domowych, izolacji albo hospitalizacji z powodu wirusem SARS-CoV-2”.

Osoby zaszczepione nie będą również wliczane do limitu osób podczas spotkań towarzyskich, rodzinnych czy zgromadzeń.

planuje również zniesienie dla osób zaszczepionych obostrzeń związanych z usługami hotelarskimi oraz w zakresie działalności galerii handlowych. Na tę chwilę szczegółowe rozwiązania nie zostały jednak sprecyzowane.

Osoby zaszczepione nadal nie będą mogły korzystać z ów, siłowni i ów , które wciąż będą otwarte wyłącznie dla osób zajmujących się sportem zawodowo.

Rząd planuje przyjąć jeszcze w tym roku.

Źródło: wp.pl

#BejmyNEWSPrzywileje dla zaszczepionych. Jest projekt rozporządzenia