Więcej

    Przerażający wypadek na przejeździe kolejowym

    Do dramatycznego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Przesławicach w województwie małopolskim. Pociąg uderzył tam w ciężarówkę, która utknęła na przejeździe i ten moment zarejestrowała kamera.

    Jak informuje portal “O2”, wypadek miał miejsce 22 sierpnia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Utknęła na nim ciężarówka, w którą uderzył pociąg Kolei Mazowieckich relacji Kraków – Sędziszów. Na szczęście pociąg uderzył nie w kabinę, ale w naczepę, więc kierowcy nic się nie stało. Tył ciężarówki został jednak kompletnie zniszczony, co widać na nagraniu – pociąg dosłownie rozniósł przyczepę, a jej fragmenty odleciały na kilkanaście metrów. Maszynista nie miał szans na zahamowanie.

    Nie wiadomo, czy ciężarówka się zepsuła akurat na przejeździe i kiedy do tego doszło. Na tym przejeździe nie ma szlabanów, jest natomiast sygnalizacja świetlna, która działała. Widać też, że maszynista, gdy dostrzegł auto, włączył sygnał dźwiękowy, by ostrzec kierowcę. Przyczyny wypadku bada policja. Według jej wstępnej oceny kierowca, 33-letni obywatel Ukrainy, nie zachował należytej ostrożności wjeżdżając na przejazd. Był trzeźwy. Jednak szczegółową oceną przyczyn będą musieli zająć się biegli.

    WiadomościPrzerażający wypadek na przejeździe kolejowym