Więcej

  Przechwycona rozmowa Rosjan o atakach w Czernobajiwce. “To prawdziwe piekło”

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przechwyciła rozmowy rosyjskich żołnierzy, któ©zy zmuszeni byli do wycofania się z miejscowości Czernobajiwka pod Chersoniem. “Tam jest prawdziwe piekło” – mówi Rosjanin. – “Tylu trupów jeszcze widziałem”.

  Jeden z rozmawiających Rosjan jest w Rosji, drugi stacjonuje obecnie w w miejscowości Biełozirci w obwodzie chersońskim i właśnie udało mu się wydostać z Czernobajiwki.
  “Tutaj jest totalny rozp…ol” – napisał ten z Czernobajiwki nie przebierając w słowach. – “Nasi ludzi zabijali stadami, tylu trupów jeszcze nigdy nie widziałem. Wyszliśmy z Czernobajiwki, a tam jest prawdziwe piekło! Tylu naszych tam zginęło, że nawet sobie nie wyobrażasz”.

  “Prawdziwe piekło”, “rzeźnia”, stada trupów” – to określenia, które przewijają się przez całą rozmowę. Drugi z Rosjan jednak odpowiada mu, że spodziewa się zdobycia Kijowa akurat na 9 maja, kiedy to w Rosji przypada Dzień Zwycięstwa z okazji rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej, i wrócą do domu. Dodał, że tak podaje rosyjska telewizja, więc widać, że rosyjska propaganda zrobiła swoje.

  “Jaki k…a Kijów? Jaki dom?” – wybucha w odpowiedzi kolega. – “Ja bym chciał chociaż przeżyć! Kiedy zobaczyłem, jak pocisk rozerwał na części mojego przyjaciela, to przez pół godziny nie mogłem dojść do siebie. Jeszcze nigdy nie czułem się tak źle”.

  Dalej Rosjanin wyjaśnia, że zdał sobie sprawę ze drugiego znaczenia głębokich okopów, które tu robią: mogą się stać braterską mogiłą. Prosi znajomego, żeby zaopiekował się jego żoną i synem.

  https://www.facebook.com/SecurSerUkraine/posts/345197574373826

  Czarnobajiwka jest już nazywana “czarną dziurą” i “Trójkątem Bermudzkim Ukrainy”. Leży tuż pod Chersoniem i znajduje się tu duże lotnisko, które Rosjanie natychmiast po zajęciu obwodu chersońskiego zaanektowali na własne potrzeby, magazynując tam sprzęt lotniczy, samoloty i śmigłowce. I to dlatego też Czernobajiwka stała się symbolem porażki Rosji na Ukrainie – Ukraińcy zaatakowali to lotnisko już 16 razy, za każdym razem powodując ogromne zniszczenia i straty w sprzęcie, a także zabijając dowódcę 8. Armii Ogólnowojskowej Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, generała porucznika Andrieja Mordwiczowa.

  WiadomościPrzechwycona rozmowa Rosjan o atakach w Czernobajiwce. "To prawdziwe piekło"