Protest rolników przed domem Jarosława Kaczyńskiego

W nocy z soboty na niedzielę z AgroUnii rozrzucili w pobliżu domu wicepremiera , ziemniaki, seler i kapustę. Cztery osoby zostały ukarane mandatem za tamowanie ruchu i zaśmiecanie ulicy.

W nocy z soboty na niedzielę na ul. Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu, w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego rolnicy zrzeszeni w AgroUnii rozrzucili jajka, kapustę, ziemniaki i seler. Była to akcja protestacyjna związana z niszczeniem przez polskiego rolnictwa.

Warzywa, jajka oraz świńskie łby zostały przywieziona w busach, a następnie rozładowane na ulicy.

– Mało kto wie, że jajka rolnicy muszą sprzedawać za 15 groszy za sztukę, a w sklepie potrafią kosztować złotówkę. Mało kto wie, że rolnicy nie mają gdzie sprzedawać ziemniaków, kapusty – powiedział lider AgroUnii Michał łodziejczak.

Kołodziejczak mówił też o problemach ze skupem wieprzowiny.

Rolnicy mieli w planach wyrzucić przywiezione warzywa przed domem wicepremiera, ale jak powiedzieli ”prywatna ochrona za podatników czuwa”. Stąd pomysł, żeby wyrzucić towar na ul. Mickiewicza, w pobliżu miejsca zamieszkania Jarosława Kaczyńskiego.

Na miejscu interweniowała , która ukarała cztery osoby mandatem karnym za tamowanie ruchu oraz zaśmiecanie ulicy publicznej.  Jak informuje policja, kolejne wnioski o ukaranie będą kierowane da sądu.

Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Marczak, policjanci dostali zgłoszenie o proteście ów ok. godziny 1:00.

Źródło: polsatnews.pl

#BejmyNEWSProtest rolników przed domem Jarosława Kaczyńskiego