Pożar zakładu stolarskiego. Z ogniem walczyło 28 zastępów straży pożarnej

Do dużego pożaru zakładu stolarskiego doszło w  nocy na Opolszczyźnie. W kulminacyjnym momencie z ogniem walczyło 28 zastępów straży pożarnej. Przyczyny pożaru nie są znane.

Zgłoszenie o pożarze w zakładzie stolarskim w miejscowości Głuszyna na Opolszczyźnie wpłynęło do dyżurnego ów w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na miejsce zadysponowano pierwsze jednostki straży pożarnej. Kiedy przybyli na miejsce, ogniem objęta była hala o powierzchni ok. 600 metrów kwadratowych, a także przylegające do niej pomieszczenia biurowe i magazynowe.

Jak przekazał Łukasz Nowak, rzecznik opolskiej straży pożarnej, w hali nikogo nie było. Z uwagi na duże zadymienie, strażacy podjęli decyzję o ewakuacji czterech mieszkańców pobliskiego domu.

udało się opanować dość szybko, ale akcja dogaszania może potrwać kilkadziesiąt godzin. W kulminacyjnym momencie pożaru z ogniem walczyło 28 zastępów straży pożarnej.

– Pożar był dość mocno rozwinięty, dlatego zakładu nie udało się w całości uratować. Uratowano tylko część pomieszczeń magazynowych – informował Andrzej Prokop z namysłowskiej straży pożarnej.

W fabryce produkowane były m. in. wersalki i łóżka, a wewnątrz hali znajdowały się materiały łatwopalne. Zakład spłonął doszczętnie.

Nie wiadomo co wywołało pożar. Na miejscu będą pracowali policjanci, zostanie również powołany biegły z zakresu pożarnictwa.

Źródło: tvn24.pl / prostozopolskiego.pl

#BejmyNEWSPożar zakładu stolarskiego. Z ogniem walczyło 28 zastępów straży pożarnej