Pożar w sortowni śmieci. Trzeci w ostatnim czasie

Do pożaru w sortowni w Wolicy w województwie podkarpackim doszło w sobotę nad ranem. W wielogodzinnej akcji gaśniczej brało udział niemal 30 zastępów straży pożarnej. To już trzeci w tym miejscu w ostatnim czasie.

Zgłoszenie o pożarze na terenie sortowni odpadów w Wolicy wpłynęło do służb w sobotę ok. godziny 4:45. Na miejsce wysłano dwa zastępy ów. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem została objęta cała hala o powierzchni 40 x 18 metrów. Do Wolicy skierowano kolejne jednostki zawodowej i ochotniczej straż pożarnej z całego powiatu i województwa, w tym specjalistyczny do napełniania butli powietrznych z Łańcuta.

Na miejscu pożaru panowało silne zadymienie. Pierwsze zastępy przybyłe na miejsce przystąpiły do budowy linii gaśniczych. Działania w pierwszej kolejności polegały na zalaniu wodą palących się odpadów oraz maszyny służącej do rozdrabniania śmieci. Gaszenie pożaru ułatwiał znajdujący się na terenie zakładu duży przeciwpożarowy o pojemności 600m3, co znacznie ułatwiło i przyspieszyło opanowanie ognia.

Pożar został opanowany, a przystąpili do wielogodzinnego dogaszania. Działania skupiały się na przekładaniu spalonych hałd śmieci i zalewaniu ich dużą ilością wody. Działaniami dowodził Komendant Powiatowy PSP w Jaśle mł. bryg. Piotr Śmietana.

Akcja gaśnicza w Wolicy trwała ok. pięciu godzin. Z pożarem walczyło 28 zastępów straży pożarnej.

Źródło: krosno112.pl

#BejmyNEWSPożar w sortowni śmieci. Trzeci w ostatnim czasie