Pożar pustostanu w Legionowie

Do dużego pożaru pustostanu doszło dzisiaj przy ul. Tadeusza ściuszki w Legionowie. był widoczny z odległości kilku kilometrów. Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Tadeusza Kościuszki wpłynęło do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie ok. godziny 15:00. Na miejsce wysłano zastępy straży pożarnej.

Po dojeździe okazało się, że ogniem został objęty cały budynek. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, a na miejsce wezwano kolejne jednostki straży pożarnej. Jak mówią , dym był widoczny z odległości kilku kilometrów.

Ogień udało się zlokalizować po godzinie 16:00. Chwilę później został ugaszony i można było przejść do przeszukania obiektu.

Z informacji, które posiadali wynikało, że budynek od dłuższego czasu stoi pusty, ale może być zamieszkiwany przez osoby bezdomne. Po przeszukaniu strażacy potwierdzili, że w pomieszczeniach są widoczne ślady bytowania osób bezdomnych, ale w chwili pożaru nikogo nie było w budynku.

– Po przeszukaniu nikogo nie odnaleziono – poinformowali strażacy z Legionowa.

Łącznie w akcji gaśniczej uczestniczyło osiem zastępów ów.

Nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Na miejscu pracowali policyjni technicy, którzy zabezpieczyli ślady. Zostanie również powołany biegły z zakresu pożarnictwa.

Źródło: wp.pl

#BejmyNEWSPożar pustostanu w Legionowie