Powrót uczniów do szkół i szczepienia nauczycieli

zapowiedział, że planuje powrót uczniów do szkół na drugą połowę stycznia. Wtedy też rozpoczną się nauczycieli.

We wtorek na antenie radiowej Jedynki Przemysław Czarnek powiedział, że w drugiej połowie stycznia, a najpóźniej na przełomie stycznia i lutego planowane jest rozpoczęcie szczepień na koronawirusa w grupie nauczycieli. będzie bezpłatne i w pełni dobrowolne, ale minister zachęca, aby przystąpili do szczepień.

Rozpoczęcie szczepienia nauczycieli zależy od dostępności szczepionek. Jak szacuje minister jest to grupa licząca kilkaset tysięcy osób, a więc szczepienia będą musiały być rozłożone w czasie.

Przemysław Czarnek wypowiedział się również w kwestii powrotu uczniów do szkół. Na chwilę obecną ministerstwo zakłada, że już po przerwie zimowej, która zakończy się 17 stycznia do szkół powrócą najmłodszych klas I-III.  Możliwy jest również scenariusz zakładający, że uczniowie klas maturalnych oraz ósmoklasiści powrócą do nauki hybrydowej bądź stacjonarnej. ”Wszystko zależy, jak epidemiolodzy ocenią dynamikę rozwoju pandemii” – zapowiedział minister.

Dopuszczalne będzie również uzależnienie powrotu do szkół od sytuacji epidemicznej w poszczególnych regionach kraju, chociaż ministerstwo wolałoby, aby w całej Polsce odbywała się na tych samych zasadach. Jeśli jednak mapy wskażą regiony, gdzie koronawirusa wciąż rozwija się szybciej w pozostałych częściach kraju, możliwe będzie przyjęcie różnych wariantów powrotu uczniów do szkół.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSPowrót uczniów do szkół i szczepienia nauczycieli