Potrącenie 14-latki w Młodyninie. Kierowca był pijany

Do wypadku doszło w piątek w Młodyninie w województwie mazowieckim. potrącił 14-latkę. Dziewczyna zmarła na miejscu. Za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem.

Do śmiertelnego potrącenia doszło w piątek ok. godziny 16:00 w Młodyninie w województwie mazowieckim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na kierowca samochodu osobowego marki Skoda Superb na prostym odcinku drogi wjechał w 14-latkę. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła na miejscu.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze poddali 44-letniego kierowcę badaniu alkomatem, który wykazał obecność ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu mławskiego, został i przewieziony na komisariat.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Wszystkie okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy.

za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

apeluje, żeby po spożyci alkoholu nie wsiadać za kierownicę. obniża zdolność widzenia oraz oceny sytuacji na drodze, stwarzając olbrzymie zagrożenie bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu.

Źródło: wp.pl

#BejmyNEWSPotrącenie 14-latki w Młodyninie. Kierowca był pijany