Poszukiwania Czorta wciąż trwają. GOPR wyznaczył nagrodę

Górskie Ochotnicze   z Karkonoszy wyznaczyło nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych za wskazanie miejsca pobytu psa ratowniczego , który zaginął 9 grudnia w Mysłakowicach. Do tej pory nie udało się trafić na trop owczarka holenderskiego.

ratowniczy Czort zaginął 9 grudnia ok. godziny 11:00. Zniknął bez śladu z posesji w Mysłakowicach w województwie śląskim. Od chwili zaginięcia trwają intensywne poszukiwania psa. Przeczesano teren w promieniu 30 kilometrów od miejsca zaginięcia, ale nie natrafiono na ślad Czorta. Działania były prowadzone przez ów, rodzinę, przyjaciół i wolontariuszy. Wszyscy dokładnie sprawdzali miejsca, w których pies często bywał, ale nie natrafiono na ślad Czorta. W akcji poszukiwawczej wykorzystano również drona.

2,5-letni rasy owczarek holenderski miał na sobie obrożę z imieniem oraz numerem telefonu właściciela, Michała Barskiego. apelują, aby każdy, kto może posiadać jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu psa, zadzwonił pod numer: 606859598 lub 691116378. “Za w odnalezieniu i wskazanie miejsca pobytu Czorta przekazana zostanie w wysokości 5000zł” – informują -owcy w mediach społecznościowych.

Czort jest psem łagodnym, zaszczepionym i zaczipowanym.

– Jeżeli ktoś spotka tego psa na swojej drodze, mam prośbę, aby nie postępował pochopnie, agresywnie i na siłę, dlatego że pies może się wycofać, może się spłoszyć i będzie problem, żeby go odnaleźć. Polegałbym raczej na dyskrecji i spokoju – mówi Michał Barski, właściciel psa i jednocześnie ratownik GOPR.

Każdy kto napotka psa podobnego do Czorta, powinien zrobić mu zdjęcie i przesłać na wskazany numer telefonu w celu szybkiej weryfikacji, czy zwierzę jest tym, którego poszukują członkowie karkonoskiej grupy GORP.

Źródło: tvn24.pl

#BejmyNEWSPoszukiwania Czorta wciąż trwają. GOPR wyznaczył nagrodę